Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 10:10
Reklama

Region: Goździołko zamiast Litwiniuka

Ponad tydzień temu ukonstytuował się zarząd lubelskiego regionu Platformy Obywatelskiej. Zabrakło w nim prezydenta Białej Podlaskiej. – Nie rekomendowałem prezydenta Litwiniuka, z tego okręgu rekomendowałem Marka Goździołkę – przyznaje szef regionalnej PO, Stanisław Żmijan. 
Region: Goździołko zamiast Litwiniuka
Autor: fot. Adam Trochimiuk/Archiwum

23 października odbyły się wybory władz PO w kraju, na szczeblach regionalnych oraz powiatowych. Nowym szefem PO na Lubelszczyźnie został Stanisław Żmijan, zdobywając 342 głosy. Jego konkurenci (obaj związani z Lublinem) otrzymali: Piotr Górski - 81 głosów, Grzegorz Nowakowski – 58 głosów.

Dwa tygodnie później członkowie partii wybierali zarząd regionalny PO. - Ustaliliśmy uchwałą rady regionu, że liczba wiceprzewodniczących w zarządzie będzie wynosiła cztery osoby. Kompetencją wybranego w powszechnych wyborach przewodniczącego jest rekomendowanie osób na te stanowiska. Ja rekomendowałem trzy osoby: posła Krzysztofa Grabczuka, posła Michała Krawczyka i prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka. Statut mówi, że z automatu po rekomendacji wchodzi do zarządu regionu prezydent miasta siedziby Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego – wyjaśnia przewodniczący Stanisław Żmijan.

W zarządzie regionu znalazło się też 13 miejsc dla członków. - Zgodnie z przepisami możemy tę ilość ustalić na od siedmiu do trzynastu osób. Podjęliśmy decyzję, że członków będzie trzynastu, bo zależy mi, żeby w zarządzie było jak najwięcej przedstawicieli z regionu – mówi Żmijan. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 16 listopada


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama