Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 21:06
Reklama
Reklama

Próby sforsowania granicy w Białowieży i Mielniku

Kilkudziesięcioosobowe grupy cudzoziemców próbowały wczoraj (22 listopada) sforsować granicę polsko-białoruską w Białowieży i Mielniku.
Próby sforsowania granicy w Białowieży i Mielniku

Autor: Fot. Straż Graniczna/Twitter

Straż Graniczna dziś rano poinformowała o dwóch kolejnych próbach sforsowania granicy. Tym razem kilkudziesięcioosobowe grupy migrantów pod kontrolą białoruskich służb próbowały nielegalnie przedostać się na terytorium Polski w Białowieży i Mielniku. Cudzoziemcy mieli być bardzo agresywni, rzucać kamieniami oraz petardami w polskich funkcjonariuszy. - Pierwsze  zdarzenie miało miejsce na terenie ochranianym przez funkcjonariuszy placówki SG w Białowieży. Grupa około 50 osób wspierana przez białoruskich żołnierzy niszczyła zabezpieczenia graniczne. Białoruscy pogranicznicy używali laserów, agresywni cudzoziemcy rzucali petardami i kamieniami w stronę funkcjonariuszy i żołnierzy. W czasie próby forsowania granicy grupa 18 cudzoziemców zdołała przekroczyć zaporę, w tym celu użyli specjalnie przygotowanej drewnianej kładki. Wszystkie osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy - informuje mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak dodaje, dwie godziny później na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku grupa około 60 osób próbowała bezskutecznie siłowo przekroczyć polsko-białoruską granicę. - Służby białoruskie towarzyszyły agresywnej grupie, używały lasera, aby oślepić funkcjonariuszy i żołnierzy. Cudzoziemcy rzucali kamieniami i petardami w stronę polskich służb - przekazuje rzeczniczka POSG.

Ostatniej doby Straż Graniczna odnotowała 174 próby nielegalnego przekroczenia granicy Polski i Białorusi.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">Wczoraj tj.22.11 na gr.????odnotowano 174 prób jej nielegalnego przekroczenia.Wobec 66 cudzoziemców <a href="https://twitter.com/hashtag/funkcjonariuszeSG?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#funkcjonariuszeSG</a> wydali postanowienia o opuszczeniu terytorium RP. <br>Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży 50 agresywnych cudzoziemców próbowało sforsować granicę. <a href="https://t.co/TQdwYlFM7x">pic.twitter.com/TQdwYlFM7x</a></p>&mdash; Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) <a href="https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1463039007038873601?ref_src=twsrc%5Etfw">November 23, 2021</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">Rejon Białowieży: kolejna próba nielegalnego przekroczenia granicy została wczoraj udaremniona przez żołnierzy i funkcjonariuszy. Atak agresywnych migrantów był wspierany przez białoruskie służby. <a href="https://t.co/jnedZOfCzb">pic.twitter.com/jnedZOfCzb</a></p>&mdash; Ministerstwo Obrony Narodowej ?? (@MON_GOV_PL) <a href="https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1463040751101747204?ref_src=twsrc%5Etfw">November 23, 2021</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Butik Parkowa 13 – oferta odzieży w rozmiarach 38-60. Unikalne kolekcje dla Twojej sylwetki. Zapraszamy na zakupy przy kawie
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: por. Nos Treść komentarza: Najgorsze jest to , że takich " Dzbanów " i " Przy-głupów " wyprzedzających przed przejście dla pieszych widzi się dziennie dziesiatki w Białej Podlaskiej . I nie chodzi mi tylko o młodych nie doświadczonych źrebaków , czy dziadów bez kasy w 15 letnich albo i pełnoletnich 18 + rozdygotanych śrutach Audi czy Bmw . Ale o ludzi , którzy jeżdżą już bardzo długo , często zawodowo i w nowych autach z salonu . Za niskie są mandaty w Polsce i za mała liczba punktów za wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim ! Ludzie kupujcie kamerki , zakładajcie w autach i zgłaszajcie takich dzbanów !!! Data dodania komentarza: 28.06.2026, 11:03 Źródło komentarza: Rajd 19-latka w Radzyniu Podlaskim [FILM] Autor komentarza: Zulu Gula Treść komentarza: A jak myślisz? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:33 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: [email protected] Treść komentarza: Czy nikt nie zginął? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 16:53 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: Rafa Treść komentarza: Ano beda, beda inwestorzy i miejsca pracy. Za 3606 zl na reke😅Z premia to 3900 plus usmiech szefa. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:20 Źródło komentarza: Mamy to! Kierowcy pojechali nowym odcinkiem A2 Autor komentarza: Stefan Treść komentarza: I moja Ładna Sąsiadka ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:45 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Dobra zabawa na Festynie Społem [GALERIA ZDJĘĆ]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama