Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 12:01
Reklama baner reklamowy
Reklama

Gmina Drelów: Pożar strawił dobytek. Ruszyła zbiórka na odbudowę

W ubiegłym tygodniu doszło do pożaru warsztatu w Kwasówce. Budynek spłonął doszczętnie, a wraz z nim sprzęt i pojazdy warte kilkaset tysięcy złotych. Właściciel stracił cały dobytek życia, dlatego w internecie już ruszyła zbiórka na pomoc poszkodowanemu.
Gmina Drelów: Pożar strawił dobytek. Ruszyła zbiórka na odbudowę

Autor: fot. KM PSP Biała Podlaska

Do pożaru doszło 13 stycznia. Ogień wybuchł w budynku gospodarczym, który użytkowany był jako warsztat. Na miejsce skierowanych zostało kilka jednostek straży pożarnej. Akcja była trudna, bo zagrożone ogniem były też sąsiadujące budynki. – Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów wody w obronie na bezpośrednio zagrożone, sąsiadujące budynki oraz dwóch prądów wody w natarciu na źródło pożaru – przekazuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Dodatkowo strażacy mieli utrudnione zadanie, bo w budynku znajdowało się mnóstwo sprzętu: pojazdy mechaniczne w tym ciągnik rolniczy, samochód osobowy, sprzęt warsztatowy. Był też olej napędowy, butle z gazem propan butan, które mogły w każdej chwili wybuchnąć. Ze względu na to, strażacy zmuszeni byli do podania prądu piany ciężkiej.

Akcja trwała kilka godzin. Uczestniczyło w niej aż 9 zastępów straży pożarnej z JRG Międzyrzec Podlaski, OSP Drelów, OSP Kwasówka, OSP Jelnica oraz OSP Żerocin.

Gdy już ogień został opanowany, druhowie przystąpili do częściowej rozbiórki budynku oraz dogaszania pogorzeliska.

Z dobytku nie zostało praktycznie nic, a straty liczone są w setkach tysięcy złotych. W internecie od razu ruszyła zbiórka na rzecz poszkodowanego właściciela warsztatu. Założyła ją jego siostra Kinga Daniluk. – Kamil stracił praktycznie cały dobytek w pożarze warsztatu, w którym trzymał cały swój sprzęt, na którym pracował. Budynek był duży, a spłonął doszczętnie. Wraz z nim również większe sprzęty: samochód, traktor i jeszcze kilka ciężkich sprzętów, wartych kilkaset tysięcy. Lata ciężkiej pracy zniknęły w mgnieniu oka. To, na co pracował z wielkim trudem i poświęceniem – spłonęło – przekazuje na założonej na stronie www.pomagam.pl zbiórce. Do zebrania jest 300 tysięcy złotych.

Przeczytać tam również możemy: „Koszta przewyższają jego możliwości. To ogromna kwota, ogromna strata...(kwota podana w zbiórce nie określa tych strat, jest jedynie częścią). Niestety ubezpieczenie tego nie pokryje. Wielu z Was zna mojego brata. Doskonale wiecie, że zawsze był gotów pomóc każdemu. Czy to rodzinie, znajomym i nieznajomym... Wiele razy to robił. Teraz to on potrzebuje pomocy. Dajmy mu nadzieję, że jeszcze wszystko się zmieni i któregoś dnia zaświeci słońce. Zmoblilizujmy swoje siły.  Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, by mu pomóc odbudować to co zabrał ogień. Pomóc wrócić do pracy. Kto jak nie my!  Proszę, nie bądźcie obojętni i wspomóżcie tak jak możecie. Dobro wraca! Dziękuję pięknie w jego imieniu za każdą wpłaconą złotówkę! Całym sercem dziękujemy!” – apeluje siostra poszkodowanego.

Zbiórkę można znaleźć pod adresem www.pomagam.pl/pozarkwasowka. Do tej pory udało się zebrać nieco ponad 10 tysięcy złotych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Drosed
Reklama Butik Parkowa 13 – oferta odzieży w rozmiarach 38-60. Unikalne kolekcje dla Twojej sylwetki. Zapraszamy na zakupy przy kawie
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: por. Nos Treść komentarza: Najgorsze jest to , że takich " Dzbanów " i " Przy-głupów " wyprzedzających przed przejście dla pieszych widzi się dziennie dziesiatki w Białej Podlaskiej . I nie chodzi mi tylko o młodych nie doświadczonych źrebaków , czy dziadów bez kasy w 15 letnich albo i pełnoletnich 18 + rozdygotanych śrutach Audi czy Bmw . Ale o ludzi , którzy jeżdżą już bardzo długo , często zawodowo i w nowych autach z salonu . Za niskie są mandaty w Polsce i za mała liczba punktów za wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim ! Ludzie kupujcie kamerki , zakładajcie w autach i zgłaszajcie takich dzbanów !!! Data dodania komentarza: 28.06.2026, 11:03 Źródło komentarza: Rajd 19-latka w Radzyniu Podlaskim [FILM] Autor komentarza: Zulu Gula Treść komentarza: A jak myślisz? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:33 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: [email protected] Treść komentarza: Czy nikt nie zginął? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 16:53 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: Rafa Treść komentarza: Ano beda, beda inwestorzy i miejsca pracy. Za 3606 zl na reke😅Z premia to 3900 plus usmiech szefa. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:20 Źródło komentarza: Mamy to! Kierowcy pojechali nowym odcinkiem A2 Autor komentarza: Stefan Treść komentarza: I moja Ładna Sąsiadka ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:45 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Dobra zabawa na Festynie Społem [GALERIA ZDJĘĆ]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama