Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 04:21
Reklama

Bony nie tylko na ferie

W województwie lubelskim trwają ferie zimowe. Część opiekunów dzieci zapłaci za kolonie bonem turystycznym. Nie wszyscy jednak wiedzą, że przedłużono ważność bonów. Można nimi płacić aż do 30 września. 
Bony nie tylko na ferie
Autor: fot. pixabay.com/poglądowe

Mieszkańcy województwa lubelskiego mają prawo w sumie do 224 tys. bonów turystycznych. Jak dotąd wykorzystali w całości środki z 67 tys. bonów i zrealizowali nimi transakcje na kwotę 90 mln zł. Spora część bonów czeka więc jeszcze na wydanie. Opiekunowie mogą płacić bonami aż do 30 września 2022 roku.

Bonem można płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce pod warunkiem, że podmiot realizujący usługę jest na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną. Aktualna lista znajduje się na stronie bonturystyczny.polska.travel. Jest na niej ponad 28 tys. przedsiębiorców i organizacji z całej Polski. Opiekunowie mogą płacić bonami do 30 września 2022 roku. Z usług turystycznych opłaconych bonem mogą skorzystać też po tej dacie – wystarczy, że sama płatność odbędzie się najpóźniej do końca września.

Bon wynosi 500 zł na jedno dziecko. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością jest to 1000 zł. Rodzice mogą aktywować swoje bony na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po aktywacji bon jest gotowy, żeby nim płacić. Podczas transakcji rodzic podaje przedsiębiorcy numer swojego bonu, a następnie kod autoryzacyjny z SMS-a, który potwierdza konkretną płatność. Bonem turystycznym można płacić wielokrotnie aż do wyczerpania jego kwoty.

Na pytania o bon turystyczny odpowiadają konsultanci pod numerem 22 11 22 111 (codziennie w godzinach 7.00-20.00) oraz mailem [email protected]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama