Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 06:53
Reklama

Miłość wojny się nie boi

Choć żyją w oblężonym przez Rosjan kraju, Ukraińcy nie rezygnują z zakładania rodzin. Na świat przychodzą też dzieci.
Miłość wojny się nie boi
Autor: iStock / screen Facebook Ministerstwo Sprawiedliwości Ukraina

„Raz wzbiera we mnie nadzieja, raz jestem niespokojna. Zbyt wiele rzeczy się dzieje – coś przyjdzie: miłość lub wojna. Są znaki, że przyjdzie wojna: kometa, orędzia, mowy. Są znaki, że przyjdzie miłość: serce, zawroty głowy (…)” – pisała w wierszu pt. „Maj 1939” Zuzanna Ginczanka, wybitna poetka.

Utwór ten wydaje się być dziś nad wyraz aktualny, ponieważ tuż za naszą wschodnią granicą, od niespełna dwóch tygodni trwa wojna, którą Ukraińcom wypowiedzieli Rosjanie. Istnieją jednak uczucia silniejsze niż ból i strach – to miłość i wola walki. Udowadniają to obywatele kraju, w którym huk zrzucanych bomb przeplata się ze składaną właśnie przysięgą małżeńską.

„Nieważne, jak wróg chce nas zniszczyć i złamać, ale życie toczy się dalej.. I rodzi się nowe, mimo wojny” – napisali na Facebooku przedstawiciele ukraińskiego Ministerstwa Sprawiedliwości. W ciągu 11 dni inwazji, swój związek sformalizowały tam 3973 pary. W tym samym czasie na świat przyszło 4311 dzieci.„Pomimo zbrojnej agresji Rosji Ukraińcy nie tracą ducha i siły wiary. Wróg zostanie zniszczony! Wygramy!” – napisał resort.

Cud życia rodzi się w schronach

Niespełna tydzień temu media na całym świecie obiegło zdjęcie maleńkiej dziewczynki, która przyszła na świat, kiedy jej matka chowała się przed ostrzałem w ukraińskim metrze.
 

[removed][removed] Nowe życie rodzi się również w schronach, gdzie położne starają się zapewnić noworodkom jak najlepszą opiekę, pomimo trudnych warunków.W Polsce prowadzone są zbiórki pieniędzy i artykułów, które mogą pomóc w tej niezwykle trudnej misji. Wiele z nich organizowanych jest przez lokalne fundacje, jednak możliwe jest również wsparcie za pośrednictwem ogólnopolskich podmiotów, takich jak Polska Akcja Humanitarna czy Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Ich listę znaleźć można na [TEJ STRONIE].

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama