Konkurs "Spotkania ze Sztuką" zorganizowała Fundacja PGE. Warunkiem było nadesłanie pracy plastycznej na dany temat. Na konkurs wpłynęły aż 3254 prace, a wyróżniono 210 laureatów. A więc wszystko zaczęło się od ogromnego sukcesu indywidualnego. Martyna Olszewska, uczennica klasy 5 polubickiej szkoły, wykazała się niezwykłym talentem plastycznym i została laureatką konkursu! Oprócz cennych nagród indywidualnych dla samej Martyny, wygrała ona coś absolutnie wyjątkowego dla swoich szkolnych kolegów i koleżanek – darmową wycieczkę do wybranego Muzeum Narodowego.
Ponieważ Szkoła Podstawowa im, Józefa Kossowskiego w Polubiczach jest kameralną placówką i dzieci jest niewiele, na tę wyjątkową wyprawę ze sztuką mogła pojechać pokaźna grupa uczniów – w wycieczce wzięły udział całe klasy od 4 do 7! Dla dzieciaków była to niezapomniana przygoda i wspaniała lekcja kultury. Wyprawa do muzeum była jednak dopiero początkiem kolejnego wyzwania. Zadaniem uczestników było nagranie kreatywnego filmu relacjonującego tę wycieczkę. Uczniowie i nauczyciele z Polubicz poradzili sobie z tym zadaniem śpiewająco! Filmik z Polubicz zdobył ogromną liczbę głosów i znalazł się w ścisłym finale, trafiając do TOP 5 najlepszych filmów z całej Polski! – To dla nas ogromne wyróżnienie i dowód na to, że nawet małe szkoły z mniejszych miejscowości mogą rywalizować z największymi i wygrywać! Jesteśmy dumni z Martyny i wszystkich uczniów, którzy zaangażowali się w tworzenie tego filmu – słyszymy od dumnych mieszkańców.
26 czerwca komisja ogłosiła wyniki konkursu. Szkoła w Polubiczach zajęła III miejsce i wygrała 5 tys. zł.
CZYTAJ TEŻ:

Napisz komentarz
Komentarze