Jak mówi Marek Zawada, dyrektor szpitala, do tej pory szpitale powiatowe były mocno niedoinwestowane. Teraz pojawia się okazja, by pozyskać całkiem spore pieniądze na doposażenie i remonty placówek. W ramach projektu "Lubelskie zdrowie" szpitale powiatowe mogą opracować wnioski na dofinansowanie swoich potrzeb, które mają poprawić warunki i standardy leczenia mieszkańców małych miast.
– My chcemy pozyskać pieniądze na kilka konkretnych urządzeń, bez których diagnostyka i leczenie jest coraz trudniejsze. Przede wszystkim myślimy o zakupie rezonansu magnetycznego – mówi dyrektor Zawada. – To urządzenie niezbędne na oddziałach neurologicznym, ortopedycznym, chirurgii czy oddziale wewnętrznym. Jego zakup przyspieszy diagnostykę naszych mieszkańców, którzy obecnie na badania rezonansem jeździć muszą do Białej Podlaskiej, Lublina czy Puław.
Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 26.
Joanna Danielewicz









![Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [05-04-2026] Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [05-04-2026]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-odeszli-do-wiecznosci-05-04-2026-1775215683.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze