Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 03:55
Reklama

Dopłaty bezpośrednie: jest dodatkowa gotówka

W trwającej obecnie kampanii przyjmowania wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2022 r. rolnicy mogą ubiegać się o uzupełniającą płatność podstawową. To dodatkowe pieniądze.
  • Źródło: ARiMR
Dopłaty bezpośrednie: jest dodatkowa gotówka
Uzupełniająca płatność podstawowa (UPP) znana jest już wielu rolnikom, obowiązywała bowiem w 2013 r.
Źródło: www.pixabay.com

Jak wyjaśnia Joanna Sierakowska z Lubelskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Elizówce, uzupełniająca płatność podstawowa (UPP) znana jest już wielu rolnikom, obowiązywała bowiem w 2013 r. Podobnie jak wówczas, także i teraz jest finansowana z budżetu krajowego.

– Płatność ta, co do zasady, przysługuje do najważniejszych roślin uprawnych na gruntach ornych, w szczególności do zbóż, roślin oleistych i roślin wysokobiałkowych. Pełny wykaz tych roślin obejmuje 13 kategorii. Ponadto płatność będzie przysługiwała do gruntów ornych, na których nie jest prowadzona uprawa roślin, pod warunkiem dokonania zasiewu w celu podniesienia żyzności gleby oraz wymieszania lub przyorania masy roślinnej – informuje Joanna Sierakowska

Warunki przyznawania UPP są identyczne jak w roku 2013, tzn. w ramach płatności nie obowiązuje limit powierzchni, a to oznacza, że do jej otrzymania uprawnieni będą wszyscy rolnicy, którzy o jednolitą płatność obszarową wystąpią do ARiMR. Tak jak w przypadku pozostałych dopłat, rzeczywista wysokość stawki tej płatności będzie znana jesienią bieżącego roku zostanie określona na podstawie powierzchni zgłoszonej we wnioskach przez rolników.

Wnioski należy składać drogą elektroniczną za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE), która została udostępniona na portalu ARiMR.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama