Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 05:07
Reklama

Masz pszczoły? Sprawdź, jak dostać dofinansowanie

Jeśli jesteś pszczelarzem, to masz szansę otrzymać dodatkowe pieniądze. Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie do przezimowanych rodzin pszczelich. Potrwa do 31 maja 2022 r. Wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie.
Masz pszczoły? Sprawdź, jak dostać dofinansowanie
Wsparcie dla hodowców pszczół z ARiMR, wynosi 20 zł do każdej rodziny pszczelej
Autor: pixabay/zdj. poglądowe
Źródło: pixabay

Joanna Sierakowska z Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Elizówce wyjaśnia, że o to dofinansowanie, podobnie jak w roku ubiegłym, mogą ubiegać się pszczelarze prowadzący działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół wpisanych do rejestru prowadzonego przez powiatowego lekarza weterynarii oraz posiadający numer ewidencji producentów nadany przez Agencję. 

– Jeżeli hodowca pszczół chce otrzymać pomoc, a nie jest zarejestrowany w ARiMR, musi wystąpić o nadanie numeru ewidencyjnego najpóźniej w dniu składania wniosku o wsparcie. Wsparcie wynosi 20 zł do każdej rodziny pszczelej, której udało się przetrwać zimę tłumaczy Joanna Sierakowska.

Wnioski o udzielenie pomocy należy składać do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Można to zrobić osobiście lub przez pełnomocnika, wysłać poleconą przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem platformy ePUAP.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama