Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 02:11
Reklama

Planujesz wziąć kredyt hipoteczny? Dowiedz się więcej od eksperta

Jakiś czas temu publikowaliśmy rozmowę naszego agenta Tomasza Łukaszuka z ekspertem kredytowym, bialskim przedstawicielem grupy ANG S.A. Anną Bobko. Pani ekspert odpowiadała na pytania, jakie są możliwości uzyskania kredytu hipotecznego, jakie są warunki i koszty takiego kredytu oraz jak obliczyć ratę. W tej części rozmowy agent Północ Nieruchomości z Białej Podlaskiej pyta między innymi o to, czy trzeba ubezpieczyć nieruchomość będącą zabezpieczeniem kredytu hipotecznego i ile kosztuje doradztwo eksperta w zaciągnięciu kredytu.
Planujesz wziąć kredyt hipoteczny? Dowiedz się więcej od eksperta
W drugiej części rozmowy ekspert odpowiada m.in. na pytania, czy można wziąć kredyt, jeśli się bierze wypłatę "do ręki" i czy można wcześniej spłacić zobowiązanie
Autor: Północ Nieruchomości

Mam umowę o pracę na czas określony, czy mogę otrzymać kredyt hipoteczny?

Mając umowę na czas określony możemy starać się o kredyt hipoteczny. Istotne znaczenie dla banku będzie miał fakt, aby umowa rozpoczęła się co najmniej od 6 miesięcy i nie kończyła się w krótkim czasie po podpisaniu umowy kredytowej – zależnie od banku jest to czas od 6 do 12 miesięcy

Otrzymuję wynagrodzenie płatne gotówką do ręki, czy mogę wnioskować o kredyt hipoteczny?

W przypadku otrzymywania wynagrodzenia do ręki nie jest to przeszkodą w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Najczęściej trzeba dostarczyć zaświadczenie z pracy o dochodach oraz zaświadczenie z ZUS potwierdzające podstawę naliczenia składek i deklarację podatkową PIT za zakończony okres roczny.

Czy trzeba ubezpieczyć nieruchomość będącą zabezpieczeniem kredytu hipotecznego?

Wszystkie banki wymagają ubezpieczenia nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem kredytu hipotecznego. Taką polisę można wykupić w banku lub w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym oraz zawrzeć cesję z ubezpieczenia.

Kiedy otrzymam harmonogram spłaty kredytu hipotecznego?

Harmonogram spłaty kredytu hipotecznego dostępny jest po uruchomieniu kredytu lub pierwszej transzy kredytu i wysyłany jest na adres korespondencyjny Klienta lub na e-mail w terminie 7 dni od uruchomienia kredytu.

Jakie poniosę opłaty przy wcześniejszej spłacie kredytu hipotecznego?

W przypadku kredytów ze zmienną stopą procentową, po 3 latach spłacania bank nie może pobierać opłat za przedterminową spłatę. Jeśli zdecydujesz się na spłatę kredytu hipotecznego przed upływem 3 lat, to trzeba liczyć się z opłatą, w zależności od banku od 1% do 3% spłacanej kwoty (niektóre banki jednak nie pobierają opłaty za wcześniejszą spłatę).

W przypadku kredytów ze stałą stopą procentową banki nie pobierają opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego.

Ile kosztuje mnie jako kredytobiorcę usługa skorzystania z doradztwa i pomocy eksperta kredytowego przy zaciągnięciu kredytu hipotecznego?

Dobry doradca kredytowy to osoba, która otrzymuje wynagrodzenie od instytucji finansowych czyli od banków, zatem za jego usługi nie zapłacisz ani złotówki.

Doradca kredytowy to osoba, która posiada odpowiednie kwalifikacje, niezależny specjalista w dziedzinie kredytów. Głównym celem jego działalności jest pomaganie klientom w doborze najodpowiedniejszego kredytu.


Obejrzyj całą rozmowę z ekspertem kredytowym Anną Bobko 

Przeczytaj także: Mieszkanie jest tyle warte, ile ktoś zechce zapłacić


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama