Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 23:22
Reklama
Reklama

Plusy sprzedaży nieruchomości w skupie

Jeśli masz dom wystawiony na sprzedaż, prawdopodobnie zauważyłeś mnóstwo reklam i banerów z napisem „Szybko kupujemy domy!” a może nawet dostałeś ofertę kupna domu od uznanego skupu nieruchomości? Rynek nieruchomości zmienił się znacząco w ciągu ostatniej dekady i typowy sprzedawca domów coraz częściej spotyka prywatnych inwestorów. Ale jeśli jesteś jak większość sprzedawców domów, może to być twoje pierwsze doświadczenie w kontaktach z tego typu osobami skupującymi domy i mieszkania. Jakie są więc plusy i minusy sprzedaży w skupie?
Plusy sprzedaży nieruchomości w skupie

Plusy sprzedaży nieruchomości w skupie

Elastyczne opcje płatności – Skupy mogą oferować różne metody płatności, takie jak gotówka, wcześniej zaplanowane płatności przelewem, a może nawet całkowicie przejąć istniejący kredyt hipoteczny. Dzięki wielu dostępnym opcjom sprzedawcy mogą znaleźć rozwiązanie odpowiadające ich potrzebom. Tego typu oferty znajdziemy np. w skupie nieruchomości Warszawa.

Oferty gotówkowe – dość często inwestorzy są skłonni zapłacić za dom gotówką, a wraz z niedawnym zaostrzeniem ograniczeń finansowych, w połączeniu z rosnącą liczbą skarg na niskie wyceny, kupujący posiadający gotówkę stało się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Sprzedaż „tak jak jest” – zazwyczaj inwestorzy oferują zakup nieruchomości „w stanie jak jest”, wiele razy nie przeprowadzając bardzo dokładnych oględzin. Jako sprzedawcy pozwala to uniknąć kosztownych napraw, które normalnie byłyby uważane za twoją odpowiedzialność finansową.

Szybkie transakcje – są inwestorzy, którzy mogą zamknąć transakcję w ciągu 7 dni. Jak to możliwe? Ponieważ sprzedaż nieruchomości nie jest uzależniona od zatwierdzonego finansowania, szacunkowych wartości, inspekcji domów itp.; ominięcie wszystkich tych kroków znacznie przyspiesza proces.

Posiadasz zadłużone mieszkanie w stolicy? Zainteresuj się usługami skupu mieszkań Warszawa!

Wady sprzedaży inwestorom w nieruchomości

Inwestorzy nie potrzebują licencji na zakup – oznacza to, że jako sprzedawca nie wiesz nic o osobie/podmiocie oferującym zakup domu. Niektórzy inwestorzy to korporacje, ale niektórzy to osoby fizyczne, które akurat są również agentami nieruchomości. Czyli wiadomo, że dom może sprzedać się za więcej niż dostaniemy, bo taki jest cel tych osób – zarobić na naszej nieruchomości.

Jest wielu oszustów udających skupy i inwestorów - istnieje ryzyko oszustwa przy każdej transakcji finansowej, ale szczególnie ważne jest unikanie oszustw, gdy masz do czynienia z transakcjami opiewającymi na setki tysięcy złotych. Aby uniknąć jakichkolwiek problemów, uzyskaj nazwisko inwestora i przeprowadź badania online, aby zobaczyć, kim jest, poproś o referencje, wyszukaj recenzje w Internecie.

Właściciele domów prawdopodobnie sprzedają dom poniżej wartości rynkowej – inwestorzy muszą zmagać się z własnymi kosztami i możesz mieć pewność, że te koszty zostaną uwzględnione w oferowanej cenie. Inwestorzy są również świadomi siły stojącej za ich ofertą gotówkową oraz faktu, że podejmują ryzyko kupując „w stanie obecnym”.

Źródło: sos-nieruchomosci.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: por. Nos Treść komentarza: Najgorsze jest to , że takich " Dzbanów " i " Przy-głupów " wyprzedzających przed przejście dla pieszych widzi się dziennie dziesiatki w Białej Podlaskiej . I nie chodzi mi tylko o młodych nie doświadczonych źrebaków , czy dziadów bez kasy w 15 letnich albo i pełnoletnich 18 + rozdygotanych śrutach Audi czy Bmw . Ale o ludzi , którzy jeżdżą już bardzo długo , często zawodowo i w nowych autach z salonu . Za niskie są mandaty w Polsce i za mała liczba punktów za wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim ! Ludzie kupujcie kamerki , zakładajcie w autach i zgłaszajcie takich dzbanów !!! Data dodania komentarza: 28.06.2026, 11:03 Źródło komentarza: Rajd 19-latka w Radzyniu Podlaskim [FILM] Autor komentarza: Zulu Gula Treść komentarza: A jak myślisz? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:33 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: [email protected] Treść komentarza: Czy nikt nie zginął? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 16:53 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: Rafa Treść komentarza: Ano beda, beda inwestorzy i miejsca pracy. Za 3606 zl na reke😅Z premia to 3900 plus usmiech szefa. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:20 Źródło komentarza: Mamy to! Kierowcy pojechali nowym odcinkiem A2 Autor komentarza: Stefan Treść komentarza: I moja Ładna Sąsiadka ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:45 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Dobra zabawa na Festynie Społem [GALERIA ZDJĘĆ]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama