Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 30 czerwca 2022 23:59
Reklama

Celnicy znaleźli papierosy warte pół miliona złotych. Najwięcej w transporcie zrębków

Terespolscy celnicy udaremnili przemyty łącznie 31,5 tysiąca paczek papierosów. Ich wartość to łącznie prawie pół miliona złotych. Papierosy przewożone były samochodami osobowymi, autokarem, a ich największą ilość odkryto w wagonach towarowych, przewożących drewnianą zrębkę. W wykryciu nielegalnego towaru pomogły urządzenie RTG też pies.
Celnicy znaleźli papierosy warte pół miliona złotych. Najwięcej w transporcie zrębków
W pociągach celnicy i strażnicy graniczni ujawnili łącznie 29,5 tysiąca paczek nielegalnych papierosów. Część jechało w drewnianej zrębce
Źródło: Izba Administracji Skarbowej

W ostatnim czasie funkcjonariusze służby celno-skarbowej z oddziałów celnych drogowego i kolejowego w Terespolu udaremnili przemyt do Unii Europejskiej aż 31,5 tys. paczek papierosów. Rynkowa wartość zajętego towaru to blisko 470 tys. złotych. 

258 paczek papierosów celnicy znaleźli w przerobionej nagrzewnicy osobowego renaulta, a kolejne 287 paczek w skrzyni biegów osobowego volkswagena passata. Oba auta zostały zajęte do spraw karnych skarbowych.

Kolejne nielegalne papierosy ujawniono w autokarze, kierowca próbował przemycić do Polski 584 paczki. Ukrył je w kole zapasowym pojazdu. W tym przypadku mężczyzna dobrowolnie poddał się karze, wpłacając blisko 15 tys. złotych grzywny.

Czytaj także: Broń, hełmy, naczynia. Udaremnili próbę przemytu

Kolejni „sprytni” kierowcy chowali papierosy w skrytkach konstrukcyjnych swoich samochodów. Celnicy w trakcie szczegółowej kontroli wyjmowali nielegalne papierosy m.in. z drzwi, paneli i podłogi – w sumie było to ponad 830 paczek. W rewizji jednego z aut nieoceniony okazał się też węch psa służbowego, szkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych. 

Najwięcej nielegalnych papierosów funkcjonariusze służby celno-skarbowej we współpracy ze strażą graniczną ujawnili w pociągach, jadących z Białorusi do Polski. Papierosy ukryte były m.in. w wagonach towarowych, przewożących drewnianą zrębkę – pod wierzchnią warstwą towaru. Część paczek umieszczona była też w elementach konstrukcyjnych składów towarowych, w tym w ramach nad wózkami jezdnymi. W pociągach ujawniono łącznie 29,5 tysiąca paczek nielegalnych papierosów. Przesłuchani w sprawie maszyniści nie przyznali się do próby przemytu.

Jak podkreślają celnicy skutecznym narzędziem do walki z przemytem jest zainstalowane w ubiegłym roku na drogowym przejściu granicznym w Terespolu urządzenie RTG do prześwietlania pojazdów osobowych i autokarów. Niejednokrotnie zdarza się, że pojazdy są odpowiednio przerobione na potrzeby przemytu, a skaner pozwala takie skrytki szybko namierzyć. 

Zobacz też: Chciała wwieźć do Polski nielegalne leki
Żołnierze przejęli drona przemytnikówOceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WoloreTreść komentarza: Co za kitData dodania komentarza: 30.06.2022, 23:19Źródło komentarza: Miej energię ze słońca w zasięgu ręki z firmą PVTIMAutor komentarza: kibicTreść komentarza: Tomasz Nieścieruk, wielki szacun ! I powodzenia !Data dodania komentarza: 30.06.2022, 20:05Źródło komentarza: Tomasz Nieścieruk odchodzi z Podlasia Biała PodlaskaAutor komentarza: wioTreść komentarza: hm , coś tu nie tak. Drzewo to wciąż najtańsze paliwo. Tylko zapewne nie ma zapewnionych kierunków dostaw. Rosja już nam nie da, a zieloni Puszczy Białowieskiej nie dadzą wyciąć. Może jak będzie budowana autostrada to z wycinki pod pas drogowy coś się skombinuje. 48 tysięcy ton rocznie to sporo - a gdzie to trzymać ? Tak mniej więcej jeden kubik waży od 600 do 800 kg w zależności od rodzaju drzewa. Powiedzmy średnio 700 kg . To mniej więcej wychodzi 68500 kubików czyli klocków 1m/1m/1m . A Biała ma taki magazyn ? Gdzieś to trzeba sezonować bo niesezonowane nie spełni znów parametrów ekologicznych. Chyba inwestycja logistycznie źle zaprojektowana, pewnie stąd to cba. Oj widać nie tylko bialskie spółdzielnie się czepiają PECu. Problem jest głębszy bo kto będzie w Białej grzał. Nie ma alternatywy !!! PEC musi istnieć i musi grzać. Dlatego powiem tak : " dajcie PECOWI spokój aż do chwili gdy kaloryfery będą zimne. Potem nie będzie potrzebne CBA. ludzie sami z widłami pójdą na ul. Pokoju. Dajcie im spokój bo zagrożenie zimnymi mieszkaniami jest realne.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 14:24Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: Ja...Treść komentarza: Odejmij sobie od wypłaty pięknisiu .Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:22Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Radzę autorowi tekstu lepiej sprawdzać miejscowość o której pisze a nie wprowadzać czytelników w błąd. Wyżej wymieniony wypadek miał miejsce w Dubicy Dolnej a nie jak autor tekstu pisze Polubiczach wiejskich.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 21:20Źródło komentarza: Jeden samochód na drzewie, drugi w polu. Dwie osoby w szpitalu
Reklama