Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 17:24
Reklama

Ukradli metalowy sprzęt. Teraz staną przed sądem

Bialscy policjanci ustalili sprawców włamania oraz kradzieży na terenie dwóch niezamieszkałych posesji w gminie Biała Podlaska. Łupem „amatorów cudzego mienia” padł metalowy sprzęt i przedmioty na łączną kwotę niemal 4 tysięcy złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli trzej mężczyźni w wieku 19-22 lat. Ich 16-letni kompan odpowie przed sądem rodzinnym.
Ukradli metalowy sprzęt. Teraz staną przed sądem
Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku kradzieży kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast o dalszym losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny
Autor: poglądowe/pixabay.com

W połowie kwietnia tego roku do bialskiej komendy zgłosił się  mieszkaniec miasta. Z relacji mężczyzny wynikało, że nieznani sprawcy włamali się do budynków gospodarczych znajdujących się na terenie gminy Biała Podlaska. Skradli tam sprzęt rolniczy na kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Z uwagi na to, że mężczyzna nie mieszka na terenie gospodarstwa nie był w stanie podać dokładnej daty kiedy doszło do włamania.


Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze potwierdzili, że przedmioty skradzione pokrzywdzonemu zostały sprzedane na jednym ze skupów złomu na terenie gminy Biała Podlaska. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, ustalili też personalia mężczyzn podejrzewanych o udział w zdarzeniu. Do sprawy zatrzymani zostali dwaj mieszkańcy gminy Biała Podlaska w wieku 19-22 lat. Funkcjonariusze ustalili, że w sprawie ma swój udział również 16-letni bialczanin.
– W trakcie prowadzonych czynności policjanci potwierdzili, że nie jest to jedyny czyn na koncie młodzieńców. Podejrzewani są także o kradzież metalowej bramy wjazdowej, rowerów oraz innych metalowych przedmiotów i narzędzi z terenu innej również niezamieszkałej posesji. Do tego zdarzenia doszło pod koniec marca tego roku na terenie gminy Biała Podlaska. Przestępstwo to nie było jeszcze zgłoszone organom ścigania. Także w tym przypadku „amatorzy cudzego mienia” sprzedali skradzione przedmioty na punkcie skupu złomu. O udział w tym zdarzeniu podejrzewany był dodatkowo kolejny 19-letni mieszkaniec tej samej gminy – wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej policji.


Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 4 tysięcy złotych. Młodzieńcy usłyszeli już zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku kradzieży kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast o dalszym losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny.
 Czytaj też: Mieszkała ze szkieletem matki, teraz sama zmarła

Celnicy znaleźli papierosy warte pół miliona złotych. Najwięcej w transporcie zrębków


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów
Reklama
Reklama
Reklama