Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:15
Reklama

Czym są zegarki solarne? Poznaj bliżej mechanizm, który podbija serca wielu!

W obecnych czasach firmy z wielu branż szukają rozwiązań, dzięki którym możliwe będzie maksymalne ograniczenie śladu węglowego. Dlatego też zaczynają powstawać na szerszą skalę proekologiczne produkty. Nie inaczej jest na rynku zegarmistrzowskim. Warto wiedzieć, że pierwszy zegarek z mechanizmem solarnym powstał już w latach siedemdziesiątych XX wieku. Nazywał się Synchronar 2100 i trzeba powiedzieć, że wyglądał dość futurystycznie. Dzisiaj jednak ta gałąź nabrała nieco innego kształtu i znaleźć w niej można głównie zegarki o klasycznym wyglądzie. W tym wpisie poznasz bliżej charakterystykę zegarków solarnych.
Czym są zegarki solarne? Poznaj bliżej mechanizm, który podbija serca wielu!

Zegarki solarne, czyli kolejny przedmiot dominacji Japończyków

Tak jak w wielu innych branżach, tak i w zegarmistrzostwie, Japończycy dominują swoim niezwykłym podejściem do rzemiosła. Zegarki solarne z ich manufaktur w zasadzie wypełniają rynek po brzegi i wynika to z pierwszorzędnej jakości. Ale po kolei. Jak właściwie działa mechanizm solarny? To proste. Pod tarczą znajdują się słoneczne panele, których zadaniem jest pobieranie i gromadzenie energii świetlnej. Ta następnie jest przetwarzana w kondensatorze w elektryczną energię zasilającą cały mechanizm. Na ile wystarcza magazynowana energia słoneczna w takim czasomierzu? To zazwyczaj co najmniej okres 6 miesięcy, niemniej jednak to zależne od rozwiązań producenta. Warto tutaj zaznaczyć, że zegarek solarny działa w pełni również w ciemnościach. Dzięki zmagazynowanej energii nie musisz martwić się problemem wymiany baterii. To spora ulga, a przy okazji proekologiczne rozwiązanie.

 

Zegarki solarne to proekologiczne rozwiązanie na wyciągnięcie ręki!

Technologie idą do przodu, tak więc zegarki również muszą dotrzymywać im kroku. Z taką myślą właśnie powstawały solarne czasomierze. Nie tylko entuzjaści nowinek je docenią. Należy pamiętać, że to w pełni jakościowe modele, których dokładność działa na poziomie zegarków kwarcowych. Tak więc sposób działania i czerpany garściami komfort wynikający z użytkowania przyciąga uwagę wszystkich osób zorientowanych w rynku zegarmistrzowskim. Jak wybrać dobry zegarek słoneczny? Przede wszystkim należy postawić na uznanych producentów w całej branży. W sklepie WestWatches, który znajdziesz pod linkiem: westwatches.pl/pl/, natrafisz na najlepszych producentów czasomierzy tego rodzaju. Jak wcześniej zostało wspomniane, to Japończycy wiodą prym w solarnych rozwiązaniach. Takie marki, jak Citizen, Seiko czy Casio to gwarant najwyższego standardu. Pierwszorzędna jakość wykonania jest istotna. Koniecznie sprawdź bliżej solarne modele czasomierzy. Proekologiczne środki są zawsze w cenie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama