Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:27
Reklama

Jak organizować wydarzenia online?

Konferencje online, webinary, szkolenia i eventy marketingowe – jest ich w sieci coraz więcej, odkąd w czasie pandemii przekonaliśmy, że to niezwykle wygodna forma spotkań. O tym, że event marketing z powodzeniem przenosi się do sieci, mówi się już od jakiegoś czasu. Wiąże się to z szeregiem udogodnień, takich jak chociażby oszczędność pieniędzy i czasu, ale niesie ze sobą również wiele wyzwań. Jak organizować wydarzenia online, aby były atrakcyjne dla uczestników i efektywne dla naszej firmy lub marki?
Jak organizować wydarzenia online?

Lokalizacja eventu online

Oczywiście Twój event odbywa się w internecie, ale organizacja wydarzeń online wymaga również wyszukania określonej lokalizacji. Jeżeli organizujesz niewielki webinar z jednym czy dwoma prowadzącymi, możecie ograniczyć się do salki konferencyjnej. Jeśli jednak szykujesz konferencję z prawdziwego zdarzenia, będziesz potrzebować bardziej profesjonalnej przestrzeni. Pomyśl o studiu nagrań lub innym pomieszczeniu, w którym prelegenci będą czuć się swobodnie i komfortowo.

Oświetlenie i nagłośnienie eventu online

Organizacja wydarzeń online nie może się obyć bez kluczowych dla eventów stacjonarnych elementów, jak oświetlenie i nagłośnienie. Jakość oprawy technicznej zależy oczywiście, tak jak wyżej, od charakteru imprezy. Im większa skala eventu, tym bardziej dopracowane i profesjonalne powinny być narzędzia. Na szczęście firmy specjalizujące się w oprawie technicznej wychodzą naprzeciw zmianom i proponują szereg ciekawych i nowatorskich rozwiązań. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się np. oprawa audiowizualna, czyli wszelkiego rodzaju jingle, teasery i animacje, podnoszące atrakacyjność eventu.

Wybór platformy streamigowej

Jeśli organizujesz kameralny webinar czy szkolenie do kilkudziesięciu uczestników, możesz z powodzeniem wykorzystać gotowe narzędzia, takie jak YouTube, Facebook czy LiveStream. W przypadku większego wydarzenia, takiego jak np. konferencja, pomyśl o skorzystaniu z dedykowanej platformy o zindywidualizowanych funkcjach. Bardzo ważnym etapem jest zaplanowanie elementów, które zwiększą aktywność uczestników, takich jak tworzenie pokoi dyskusyjnych, udostępnianie czatów i opcji zadawania pytań prelegentom. Sprawdź, czy wybrana platforma umożliwia wgrywanie dużych plików, przeprowadzanie ankiet czy nagrywanie spotkania. To ostatnie jest ważne, ze względu na follow up po evencie, który również powinna uwzględniać organizacja wydarzeń online. Niektóre narzędzia oferują także tworzenie raportów i statystyk, co okazuje się bardzo przydatne w dalszej pracy.

Promowanie eventu online

Tak samo jak w przypadku stacjonarnych eventów, organizacja wydarzeń online wymaga określenia grupy docelowej i kanału dotarcia. Wykorzystaj newsletter, mailing czy profil w mediach społecznościowych. Zadbaj o opcję internetowej rejestracji, dzięki której powiększysz swoją bazę kontaktów, a jednocześnie będziesz mógł regularnie przypominać zapisanym uczestnikom o wydarzeniu. Zadbaj o ty, by Twój event wyróżniał się dodatkowymi wartościami na tle innych wydarzeń. To może być np. nagranie z dostępem na określony czas po spotkaniu, e-book, zniżka na inne szkolenia czy udział wybitnego prelegenta.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama