Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 30 czerwca 2022 23:40
Reklama

Zbierają fundusze. Kupują sprzęty i bus na potrzeby Ukraińców

Na początku kwietnia odbył się koncert „Solidarni z Ukrainą”. Organizatorzy zebrali wówczas około 6 tys. zł, na wsparcie dla Ukraińców. Kilka tygodni później Rotary Klub przekazał władzom Białej Podlaskiej 60 tys. zł na organizację pomocy gościom ze wschodu.
Zbierają fundusze. Kupują sprzęty i bus na potrzeby Ukraińców
Za pieniądze zebrane podczas charytatywnego koncertu kupiony został sprzęt, który za pośrednictwem MOSP trafi do Ukraińców przebywających w mieście
Źródło: UM Biała Podlaska

„Solidarni z Ukrainą” było przedsięwzięciem w które zaangażowali się bialscy artyści: Litevka Quartet,  Takatu, Blue Rain, Janusz Pruniewicz. Wystąpili przed widownią podczas charytatywnego koncertu na początku kwietnia. - Koncert „Solidarni z Ukrainą”, który wraz ze starostą bialskim  Mariuszem Filipiukiem objęliśmy honorowym patronatem, był okazją do tego, by podziękować wolontariuszom, instytucjom, przedstawicielom stowarzyszeń i firm za tak ważną i nieocenioną pomoc samorządom w tym trudnym dla naszych sąsiadów czasie – informuje prezydent Michał Litwiniuk.

CZYTAJ TAKŻE: Graffiti jak wołanie o pokój. To dar miasta dla Ukraińców

Wydarzenie było też okazją, by zebrać fundusze na kontynuację pomocy. Jak informuje dziś magistrat, udało się zebrać prawie 6 tys. zł. 

- Prezydent Michał Litwiniuk oraz zespół Bialskiego Centrum Kultury przekazali 27 kwietnia, na ręce dyrekcji MOPS lodówkę i inne, zakupione za tę kwotę produkty i urządzenia, najpotrzebniejsze obecnie w naszych miejscach wsparcia uchodźców z Ukrainy – poinformowała Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik bialskiego magistratu.

To nie wszystko, bo 22 kwietnia Rotary Klub przekazał na ręce prezydenta Białej Podlaskiej symboliczny czek o wartości 60 tys. zł. - Ta kwota zasili pulę wsparcia dla uchodźców z niepełnosprawnościami z Ukrainy. Będzie to zakup auta przystosowanego do ich potrzeb – przekazywał wiadomość o darowiźnie prezydent Litwiniuk. dziękując Rotary International za wsparcie i hojność.

WATRO PRZECZYTAĆ: Wykonali latawce dobra, a potem je razem puszczali. Dzień Dobra w Rossoszu


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WoloreTreść komentarza: Co za kitData dodania komentarza: 30.06.2022, 23:19Źródło komentarza: Miej energię ze słońca w zasięgu ręki z firmą PVTIMAutor komentarza: kibicTreść komentarza: Tomasz Nieścieruk, wielki szacun ! I powodzenia !Data dodania komentarza: 30.06.2022, 20:05Źródło komentarza: Tomasz Nieścieruk odchodzi z Podlasia Biała PodlaskaAutor komentarza: wioTreść komentarza: hm , coś tu nie tak. Drzewo to wciąż najtańsze paliwo. Tylko zapewne nie ma zapewnionych kierunków dostaw. Rosja już nam nie da, a zieloni Puszczy Białowieskiej nie dadzą wyciąć. Może jak będzie budowana autostrada to z wycinki pod pas drogowy coś się skombinuje. 48 tysięcy ton rocznie to sporo - a gdzie to trzymać ? Tak mniej więcej jeden kubik waży od 600 do 800 kg w zależności od rodzaju drzewa. Powiedzmy średnio 700 kg . To mniej więcej wychodzi 68500 kubików czyli klocków 1m/1m/1m . A Biała ma taki magazyn ? Gdzieś to trzeba sezonować bo niesezonowane nie spełni znów parametrów ekologicznych. Chyba inwestycja logistycznie źle zaprojektowana, pewnie stąd to cba. Oj widać nie tylko bialskie spółdzielnie się czepiają PECu. Problem jest głębszy bo kto będzie w Białej grzał. Nie ma alternatywy !!! PEC musi istnieć i musi grzać. Dlatego powiem tak : " dajcie PECOWI spokój aż do chwili gdy kaloryfery będą zimne. Potem nie będzie potrzebne CBA. ludzie sami z widłami pójdą na ul. Pokoju. Dajcie im spokój bo zagrożenie zimnymi mieszkaniami jest realne.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 14:24Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: Ja...Treść komentarza: Odejmij sobie od wypłaty pięknisiu .Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:22Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Radzę autorowi tekstu lepiej sprawdzać miejscowość o której pisze a nie wprowadzać czytelników w błąd. Wyżej wymieniony wypadek miał miejsce w Dubicy Dolnej a nie jak autor tekstu pisze Polubiczach wiejskich.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 21:20Źródło komentarza: Jeden samochód na drzewie, drugi w polu. Dwie osoby w szpitalu
Reklama