Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 04:31
Reklama

Trener Mikołaj Raczyński: - Zrobiliśmy milowy krok

Po ostatnim spotkaniu trzecioligowych piłkarzy Orląt Spomlek Radzyń Podlaski, wygranym z Wisłą w Sandomierzu 3:0, zadowolenia nie ukrywał szkoleniowiec radzyńskiej drużyny, Mikołaj Raczyński.
Trener Mikołaj Raczyński: - Zrobiliśmy milowy krok
Mikołaj Raczyński: - Wiedzieliśmy, że jak wygramy, to praktycznie mamy pewne utrzymanie.
Autor: Fot. Arkadiusz Kielar

- Wiedzieliśmy, że spotkanie w Sandomierzu nie będzie łatwe - podkreślał w pomeczowej wypowiedzi dla mediów Mikołaj Raczyński. - Przede wszystkim Wisła to zespół, który gra z nożem na gardle. Ja tutaj rok temu przyjeżdżałem praktycznie po tygodniu pracy w Radzyniu, gdy byliśmy w strefie spadkowej, nie wygraliśmy tutaj. Teraz sytuacja jest odwrotna, wiedzieliśmy, że jak wygramy, to praktycznie mamy pewne utrzymanie. Oczywiście wszystko jeszcze w piłce może się zdarzyć, ale na pewno zrobiliśmy milowy krok. Plan był taki, że chcemy delikatnie skontrować Wisłę, zagrać troszkę bezpieczniej na początku, żeby tej bramki nie stracić. Bo na jesień już w drugiej minucie straciliśmy (Orlęta przegrały u siebie z Wisłą 2:4) i było później ciężko. To był plan numer jeden zrealizowany, a numer dwa to było skontrować i strzelić. W drugiej części meczu, jak zmieniliśmy delikatnie system gry i wpuściliśmy jednego środkowego pomocnika więcej, to myślę że była taka kontrola i dominacja, do 80 minuty myślę że mecz mieliśmy pod kontrolą. Przy 3:0 końcowe dziesięć minut Wisła jeszcze chciała rozpaczliwie wykorzystać jakiś stały fragment, ale myślę, że to było zasłużone zwycięstwo mojej drużyny. Chcieliśmy się zrewanżować Wiśle, w pierwszym meczu u nas dostaliśmy zimny prysznic. Udało się to mojemu zespołowi i z tego się cieszę, ale najważniejsze są trzy punkty, które dadzą nam już mam nadzieję spokojne utrzymanie.      

W sobotę 7 maja o godzinie 17 czekają nas w trzeciej lidze regionalne derby: Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski kontra Podlasie Biała Podlaska. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama