Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:00
Reklama

Radzynian portret własny, czyli majowe, rodzinne fotografowanie

Po raz drugi, po wieloletnie przerwie powrócono w Radzyniu Podlaskim do inicjatywy portretowania mieszkańców z ich najbliższymi. W majowe święta odbyła się akcja „Radzynian Portret własny”.
Radzynian portret własny, czyli majowe, rodzinne fotografowanie
Do wykonania bezpłatnych fotografii już w trakcie oficjalnych uroczystości 3-majowych zapraszała ubrana w strój stylizowany na XVIII-wieczny, hrabina Ludwika Potocka
Źródło: Stowarzyszenie Radzyń Moje Miasto

- Pierwsza edycja akcji odbyła się w majówkę 2013 roku z inicjatywy grupy nieformalnej „Projekt 21300”. Efektem było kilkadziesiąt zdjęć oraz ich wystawa w Radzyniu Podlaskim – wspomina Jakub Jakubowski ze stowarzyszenia Radzyń Moje Miasto. 

W tym roku powrócono do ciekawego przedsięwzięcia i 3 maja odbyła się sesja zdjęciowa radzynian. 

- Przez 4 godziny fotografowaliśmy wszystkich chętnych na rodzinne portrety na tle remontowanego pałacu Potockich. Do wykonania bezpłatnych fotografii już w trakcie oficjalnych uroczystości 3-majowych zapraszała ubrana w strój stylizowany na XVIII-wieczny, hrabina Ludwika Potocka – opowiada Jakub Jakubowski.

Postanowili wskrzesić akcję, która cieszyła się powodzeniem 9 lat temu

Akcja zainteresowała sporą grupę mieszkańców, bo chętnych do zdjęcia ustawiło się aż 150 osób. 
– Radzynianie i przyjezdni, motocykliści, rowerzyści, osoby niepełnosprawne, rodziny z dziećmi, starsi i młodsi – wylicza Jakub Jakubowski. – Dziękujemy naszym niezawodnym fotografom Marcie Zalewskiej i Dawidowi Wilczyńskiemu. 

Jak mówi wśród chętnych do pozowania pojawiły się osoby, które do portretu rodzinnego ustawiły się 9 lat temu. – To były najbardziej wzruszające momenty – przyznaje współorganizator przedsięwzięcia. – W emocjach, czasem trzymając w dłoni zdjęcie sprzed lat, chciały dokładnego powtórzenia stylizowanej rodzinnej fotografii.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama