Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 12:37
Reklama

Paulinka nie ma czasu. Pomóżmy jej!

Paulinka Tarasiuk ma 6 lat i mieszka w Dębowie. Urodziła się z wadą serca. Niecały rok temu zdiagnozowano u niej również nadciśnienie płucne. Uratować ją może jedynie zabieg operacyjny za granicą. Potrzeba na niego minimum 1 miliona złotych. Społeczność gminy Sosnówka postanowiła pomóc dziewczynce.
Paulinka nie ma czasu. Pomóżmy jej!
Paulinka potrzebuje naszej pomocy. Czeka ją operacja za granicą, która będzie kosztować min. 1 mln zł
Źródło: Z archiwum Agnieszki Tarasiuk

Paulinka ma złożoną wadę serca pod postacią Tetralogii Fallota ze zrośnięciem zastawki pnia płucnego oraz poważną wadę wzroku. Jest po trzech operacjach serca. Nestety jej serduszko nie zostało jeszcze w pełni naprawione. 

Potrzebna kosztowna operacja

Pierwszą operację, ratującą życie, Paulinka przeszła w piętnastej dobie życia, kolejną w wieku dziewięciu miesięcy. W wieku trzech lat przeszła następną operację, która miała skorygować wadę. 

– Niestety ta operacja nie powiodła się w pełni, jak oczekiwali lekarze, pozostał po niej resztkowy ubytek międzykomorowy i doszło do tego nadciśnienie płucne, które jest śmiertelną chorobą. Paulinka otrzymuje specjalne leki, które mają obniżyć nadciśnie płucne. Niestety w jej przypadku nie dają one odpowiedniego efektu leczenia. Kolejnym krokiem leczenia nadciśnienia może być zabieg operacyjny. Trwa wyścig z czasem, bo nadciśnienie płucne można obniżyć, ale mamy na to niewiele czasu, bo po pewnym czasie ciśnienie się utrwala – opowiada mama Paulinki, Agnieszka Tarasiuk. – Potrzebny jest zabieg operacyjny na serduszku i płucach jednocześnie. Taki zabieg przywróci prawidłowe krążenie krwi. Nie znamy jeszcze szczegółów zabiegu. Jesteśmy po badaniu diagnostycznym serca, które zostało przeprowadzone w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, i wiemy, że musimy zdążyć z operacją zanim ciśnienie się utrwali – dodaje.

Zabiegu nie można przeprowadzić w Polsce. Może go przeprowadzić jedynie ośrodek, który ma duże doświadczenie w leczeniu Tetralogii Fallota. – Nie mamy jeszcze kwalifikacji i pełnej dokumentacji po ostatnim badaniu diagnostycznym, ale jesteśmy po wstępnych rozmowach z ośrodkiem w Szwajcarii. Ośrodek ten jest zainteresowany przypadkiem Paulinki. Może to być też placówka medyczna poza Unią Europejską, np. w Bostonie w Stanach Zjednoczonych. Córeczką opiekuje się prof. dr n. hab. Jacek Kusa. Po zapoznaniu się z badaniami, klinika, która podejmie się operacji, wystawi kosztorys. Obserwując inne zbiórki, szacuję, że to będzie kwota ok. 1 mln zł. Najgorsze jest to, że po otrzymaniu kosztorysu będziemy mieli mało czasu na nazbieranie tej kwoty. W każdej chwili może zadzwonić telefon z ośrodka – zaznacza mama dziewczynki.

Czytaj także: Wiktor potrzebuje drugiej połowy serca

Paulinka jest pogodnym dzieckiem. Kocha zwierzęta, szczególne konie i bajkowe jednorożce. Lubi oglądać i przesadzać kwiaty. Często pomaga mamie przy roślinach. Dziewczynka musi kilka razy dziennie przyjmować leki, by choroba dalej nie niszczyła jej serca i płuc. Poza tym Paulinka wymaga stałej i częstej opieki poradni kardiologicznej, kardiochirurgicznej, okulistycznej, pulmonologicznej. Niestety leczenie, konsultacje oraz częste pobyty w szpitalu są ogromnym obciążeniem finansowym dla całej rodziny. 

Będzie charytatywny piknik

Dlatego społeczność gminy Sosnówka postanowiła wesprzeć dziewczynkę. W niedzielę, 12 czerwca na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej w Sosnówce odbędzie się "Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk". Podczas wydarzenia będzie można wylicytować ciekawe gadżety. Będą też dmuchańce, malowanie buziek, stoiska z regionalnymi przysmakami przygotowanymi przez koła gospodyń wiejskich z gminy Sosnówka i gmin ościennych. Cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na operację i leczenie dziewczynki, na konto Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Osobom Chorym "Kawałek Nieba". 

 – Zapraszamy osoby prywatne, stowarzyszenia, firmy i instytucje do wsparcia organizacji imprezy plenerowej i przekazywania przedmiotów lub usług, które przeznaczymy na licytację podczas pikniku. Na zgłoszenia czekamy do 20 maja – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce Jolanta Mikulska.

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: 696 033 448, 605 862 848, 514 349 281.

Zobacz także: Cudem uciekli z pożaru. Teraz potrzebują naszej pomocy przy odbudowie domu

Lokatorzy wyrzuceni z parkingu. „Nie będziemy stosować tego zakazu”

Zwolnienia po teleporadach niezgodne z prawem? Dopytujemy lubelski ZUS


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama
Reklama