Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 04:16
Reklama

Chelsea ma nowego właściciela. Kończy się era Abramowicza

To już pewne. Roman Abramowicz żegna się z Chelsea. Jego miejsce zajmie konsorcjum kierowane przez Todda Boehly'ego.
Chelsea ma nowego właściciela. Kończy się era Abramowicza
Roman Abramowicz żegna się z klubem Chelsea Londyn FC.
Autor: Alexander Hassenstein - UEFA/UEFA via Getty Images

W 2003 r. Abramowicz kupił angielski klub piłkarski za około 140 milionów funtów. Chelsea została wystawiona na sprzedaż po tym, jak jej dotychczasowego właściciela umieszczono na liście osób, wobec których mają zastosowanie sankcje w związku z wojną trwającą u naszych wschodnich sąsiadów. Jako potencjalnych kupców klubu wymieniano sportowców takich jak Lewis Hamilton czy Serena Williams. Teraz oficjalnie wiadomo, że nowym właścicielem będzie konsorcjum kierowane przez amerykańskiego biznesmena, który zakupem Chelsea był zainteresowany już kilka lat temu.

Jak podkreślił klub, „z dokonanej inwestycji 2,5 miliarda funtów zostanie przeznaczone na zakup udziałów w klubie, a wpływy zostaną zdeponowane na „zamrożonym” koncie bankowym w Wielkiej Brytanii z zamiarem przekazania 100 proc. na cele charytatywne, co potwierdził też Roman Abramowicz”.

Onet Sport podał, że nowi właściciele klubu mają zainwestować w Chelsea 1,75 miliarda funtów. Celem jest rozwój Akademii Stamford Bridge, drużyny kobiet oraz Fundacji Chelsea. Finalizacja transakcji ma zakończyć się w maju, jednak potrzebna jest do tego zgoda brytyjskiego rządu. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama