Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 17:08
Reklama

Kamil i Asia z programu "Rolnika szuka żony" pomogą Paulince Tarasiuk

Kilka dni temu pisaliśmy o trudnej sytuacji Paulinki Tarasiuk, która mieszka w Dębowie w gminie Sosnówka. Dziewczynka urodziła się z wadą serca. Ma też nadciśnienie płucne. Potrzebuje ok. 1 miliona złotych na zabieg operacyjny, który może być przeprowadzony wyłącznie za granicą. Dziewczynkę chcą wesprzeć Kamil i Asia z programu "Rolnik szuka żony".
Kamil i Asia z programu "Rolnika szuka żony" pomogą Paulince Tarasiuk
Paulinka urodziła się z wadą serca i ma nadciśnienie płucne. Musi być operowana za granicą
Autor: z arch. A. Tarasiuk

Na pomoc dziewczynce ruszyli mieszkańcy gminy Sosnówka, ale każdego dnia dołączają do nich nowe osoby. Czasu jest mało, bo jak podkreśla mama dziewczynki, Agnieszka Tarasiuk, ciśnienie płucne można obniżyć, ale jeśli się tego nie zrobi w czas, to wysokie ciśnienie płucne się utrwali. 

Kocha przyrodę

Paulinka jest pogodnym dzieckiem. Kocha zwierzęta, szczególne konie i bajkowe jednorożce. Lubi oglądać i przesadzać kwiaty. Często pomaga mamie przy roślinach. Dziewczynka musi kilka razy dziennie przyjmować leki, by choroba dalej nie niszczyła jej serca i płuc. Poza tym Paulinka wymaga stałej i częstej opieki poradni kardiologicznej, kardiochirurgicznej, okulistycznej, pulmonologicznej. Niestety leczenie, konsultacje oraz częste pobyty w szpitalu są ogromnym obciążeniem finansowym dla całej rodziny.

Przypomnijmy, została już założona facebookowa grupa z licytacjami: Na leczenie Paulinki Tarasiuk

Pieniądze można też wpłacać tutaj: Na leczenie Paulinki 

Ponadto 5 czerwca przy Szkole Podstawowej w Motwicy odbędzie się piknik rodzinny. W trakcie wydarzenia prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na leczenie Paulinki. Z kolei w niedzielę, 12 czerwca na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej w Sosnówce odbędzie się "Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk".
 

Czytaj też: Paulinka nie ma czasu. Pomóżmy jej!

Rolnicy z telewizyjnego show przyjadą na piknik do Sosnówki

Pomóc zdecydowali się również uczestnicy popularnego show telewizyjnego "Rolnik szuka żony" – Kamil Osypowicz ze Sławatycz i jego narzeczona Joasia Wielgosz. – Mieszkamy ok. 10 km od Sosnówki. Historię Paulinki poznaliśmy przez naszego wspólnego znajomego, który skontaktował nas z rodzicami dziewczynki. Rodzice Paulinki przyjechali do nas i poprosili o pomoc. A my się zgodziliśmy, bo chętnie pomagamy innym – opowiada Asia Wielgosz. 

 Joanna Wielgosz i Kamil Osypowicz to uczestnicy 8. edycji programu "Rolnik szuka żony"

Kamil dodaje, że mieszkanka gminy Sosnówka potrzebuje sporą kwotę pieniędzy, a czasu jest mało. – Dlatego tak ważne jest nagłośnienie sprawy. Przyjedziemy na piknik do Sosnówki. Jeszcze nie wiemy konkretnie, jaka będzie nasza rola. Może po prostu będziemy chodzić z puszką i zbierać pieniążki. Najważniejsze, żeby jak najwięcej osób pomogło, bo tylko wtedy Paulinka będzie miała szansę na leczenie za granicą kraju – mówi najpopularniejszy rolnik z Lubelszczyzny.

Przypomnijmy, Joanna Wielgosz i Kamil Osypowicz to uczestnicy 8. edycji programu "Rolnik szuka żony". Para ujęła widzów swoją szczerością i naturalnością. Mieszkaniec Sławatycz wybrał Asię wpośród innych kandydatek bez cienia wahania. Para się zaręczyła i szykuje się do ślubu. Asia w rozmowie z nami potwierdziła, że ślub odbędzie się we wrześniu w jej rodzinnych stronach. – Póki co z przyjemnością zaangażujemy się w pomoc Paulince – dodaje dziewczyna. 

Czytaj też: Przed nami jedyna taka noc. Bialskie muzeum przygotowało atrakcjeOceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów
Reklama
Reklama
Reklama