Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 26 maja 2022 06:40
Reklama
Reklama

Polki pod wodzą Kasprowicza wygrały turniej w Izraelu

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet do lat 16, prowadzona przez trenera Marcina Kasprowicza z Białej Podlaskiej, wygrała turniej UEFA Development w Izraelu.
Polki pod wodzą Kasprowicza wygrały turniej w Izraelu
Trener Marcin Kasprowicz (pierwszy z lewej) z kobiecą reprezentacją Polski do lat 16
Autor: Fot. Archiwum Marcina Kasprowicza

Nasza kadra wzięła udział w organizowanym przez UEFA turnieju, w którym rywalkami Polek były reprezentantki Grecji, Irlandii Północnej i Izraela. W pierwszym meczu polskie piłkarki pokonały Irlandki 3:0 (bramki: Półrolniczak, Gliszczyńska, Jagodzińska), następnie ograły Greczynki 3:1 (bramki: Skrzypczyk, Gliszczyńska, Jagodzińska, Wyrwas), by na koniec pokonać gospodynie 2:1 (bramki: Jagodzińska, Półrolniczak). Kolejność w turnieju: Polska - 9 punktów, 2. Izrael - 3 pkt., 3. Grecja - 3 pkt., 4. Irlandia Północna - 3 pkt. 

- Turniej w Izraelu organizowany jest w ramach rozwoju piłki młodzieżowej w Europie. Jednocześnie jest to pierwszy etap przygotowań do eliminacji mistrzostw Europy - dodaje Marcin Kasprowicz. - Należy nadmienić, że w składzie naszego zespołu znalazła się jedna przedstawicielka województwa lubelskiego, Anna Gliszczyńska z Górnika Łęczna, zdobywczyni dwóch bramek w turnieju.

Przypomnijmy, że w tym roku o awans na mistrzostwa Europy walczyła prowadzona przez trenera Kasprowicza polska reprezentacja kobiet do lat 17. Ostatecznie naszym piłkarkom nie udało się wywalczyć awansu, w ostatnim, decydującym turnieju eliminacji rozgrywanym w Krakowie i Niepołomicach najlepsze okazały się - z przepustką na „Euro” - Francuzki. Nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce, w tabeli jeszcze za Anglią, a przed Chorwacją.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama