Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 08:11
Reklama

Jak prawidłowo czyścić poszewki i tkaniny meblowe?

Poduszki zwykle składają się z dwóch rzeczy składa - poduszki (wypełnionej np. pierzem) i poszewki na poduszkę. Więc kiedy zachodzi konieczność czyszczenia poduszki, wystarczy zdjąć poszewkę i włożyć ją do pralki i wyprać. Co jednak w sytuacji, kiedy poduszki nie mają pokrowca? Nie można ich ot, tak wsadzić do pralki. Trzeba poradzić sobie w inny sposób. Jeśli masz poduszkę, której pokrowiec nie jest zdejmowany, istnieją sposoby na usunięcie plam i utrzymaniu jej w czystości.
Jak prawidłowo czyścić poszewki i tkaniny meblowe?
Poznaj sposoby na czyszczenie i usuwanie plam, a także utrzymanie poszewek i tkanin w czystości. To łatwiejsze niż myślisz!

 

Odświeżamy poduszkę bez poszewki

 

Jeśli twoja poszewka na poduszkę wymaga tylko ogólnego czyszczenia, prawdopodobnie najlepszym sposobem jest użycie odkurzacza. Większość odkurzaczy jest wyposażona w nasadkę do tapicerki - użyj jej. Spowoduje to usunięcie brudu, włosów lub sierści domowych zwierzaków. Następnie użyj lekko wilgotnej gąbki nasączonej niewielką ilością detergentu i okrężnymi ruchami wcieraj zawartość w poduszkę. Możesz odświeżyć poduszkę, spryskując ją niewielką ilością odświeżacza powietrza. Z oczywistych względów zalecamy jednak zakup poszewki na poduszkę, który stanowi to nie tylko jej ochronę, ale również element dekoracyjny (np. ze sklepu https://ubieramy-meble.pl/pl/c/Poszewka-na-poduszke/14)

                         

Odkurzacz parowy

 

  • Jeśli twoja poszewka lub tkania mebla wymaga dokładniejszego czyszczenia, możesz rozważyć (o ile nie masz) wynajęcie odkurzacza parowego. Możesz go wypożyczyć w sklepach ze sprzętem lub poszukać w internecie lokalnego dostawcy. Odkurzacze parowe - jak sama nazwa wskazuje - wykorzystują ciepłą parę do usuwania nieprzyjemnych zapachów i dezynfekcji. Uzyskasz bardzo dokładne czyszczenie i to bez negatywnego wpływu na kolor poszewki (detergenty mogą powodować blaknięcie).

 

  • Po zakończeniu czyszczenia, poszewka lub tkanina będzie wilgotna - musisz ją wysuszyć. Możesz wystawić ją na działanie słońca, skorzystać z wentylatora lub suszarki. Odkurzacze parowe są bardzo skuteczne w czyszczeniu wielu różnych rodzajów tkanin pokrywających meble, więc kiedy go wypożyczysz, rozważ czyszczenie sofy i dywanów. Będziesz zaskoczony uzyskanymi wynikami.

 

  • Każdemu zdarzy się poplamić poszewkę winem, kawą lub jakimś innym napojem, a często nawet jedzeniem. Istnieją jednak sprawdzone metody na poradzenie sobie z każdym problemem. Metoda, którą zastosujesz, będzie zależeć od tego, co rozlałeś i na jaką tkaninę. Najważniejszą zasadą, którą trzeba zapamiętać, to to, że im szybciej zaczniesz usuwać plamę, tym masz większe szanse na skuteczne jej usunięcie, a tym samym uratowanie poszewki lub tkaniny. Gdyby jednak wszystko zwiodło, pozostaje zakup nowej poszewki na poduszkę lub mebel (np. ze sklepu https://ubieramy-meble.pl/).

 

Pierwsza (szybka) pomoc

 

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to użyć suchej białej szmatki, aby wytrzeć plamę - aby wchłonąć jej jak najwięcej.

 

Następnie użyj innej białej szmatki i zwilż ją zimną wodą. Użyj jej, aby osuszyć plamę na poszewce lub tkaninie, delikatnie dociskając do plamy, aby nie rozprzestrzenić jej dalej. Pamiętaj, aby nie pocierać plamy ani nie naciskać zbyt mocno, ponieważ wyrządzi to więcej szkody niż pożytku.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama