Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 26 maja 2022 08:00
Reklama
Reklama

Zakup działki mieszkalnej - na co zwrócić uwagę?

Kupno domu to marzenie większości ludzi, ale zawsze istnieje dylemat, jeśli chodzi o wybór między działką mieszkalną a ogrodzonym mieszkaniem. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, kupno działki jest lepszą opcją inwestycyjną ze względu na wysoką wartość odsprzedaży (np. działka z linią brzegową mazury z roku na rok jest warta coraz więcej pieniędzy).
Zakup działki mieszkalnej - na co zwrócić uwagę?
Kupno domu to marzenie większości ludzi, ale zawsze istnieje dylemat, jeśli chodzi o wybór między działką mieszkalną a ogrodzonym mieszkaniem.

Istnieją pewne czynniki, o których należy pamiętać przed zakupem działki mieszkalnej. Zwróć uwagę na:

 

  • Lokalizację.
  • Wartość działki.
  • Powierzchnia działki.
  • Weryfikacja budowniczego.
  • Weryfikacja tytułu własności.
  • Niezbędne zgody od lokalnych władz.

 

Na co zwracać uwagę podczas zakupu działki mieszkalnej?

 

Lokalizacja - Decydujesz się na zakup działki mieszkalnej? Zwróć uwagę na lokalizację! To naprawdę ważny powód. Przede wszystkim, działka musi być łatwo dostępna. Nie daj się zwabić tanimi ofertami odległych lokalizacji. Lokalizacja jest również ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o uzyskanie wspaniałych zwrotów z inwestycji!

 

Wartość działki - Nie spiesz się i kup działkę mieszkalną w pośpiechu, nawet jeśli transakcja wydaje się świetna. Przed zakupem warto poświęcić trochę czasu na zbadanie wartości gruntu i innych korzyści. Możesz również skonsultować się z agentem nieruchomości, który pomoże Ci w tym zadaniu, aby podjąć świadomą decyzję.

 

Powierzchnia działki -  W przypadku, gdy zdecydujesz się tu zamieszkać, powierzchnia/wielkość działki mieszkalnej jest ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o wymarzonym domu. Sprawdź obszar zabudowany (jest potrzebny do budowy domu), a także topografię i glebę. W końcu zawsze lepiej się zabezpieczyć niż potem żałować.

 

Weryfikacja budowniczego - Czasami możesz usłyszeć, że kawałek ziemi jest przedmiotem sporu sądowego, albo że jest uwikłany w pewne sprawy. Dlatego sugerujemy zrobić tzw. weryfikację krzyżową sprzedawcy. Zweryfikuj ich przeszłe i obecne projekty, a nawet popytaj trochę na forach internetowych.

 

Weryfikacja tytułu własności - Ważne jest, aby sprawdzić, czy sprzedający ma prawo do nieruchomości. Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z tytułem własności ziemi, którą zamierzasz kupić. Upewnij się, czy sprzedający ma pełne prawo do sprzedaży ziemi, i że należy wyłącznie do niego (i nikogo więcej).

 

Niezbędne zgody od lokalnych władz - Upewnij się, że działka mieszkalna została zatwierdzona przez lokalne władze miejskie. Sprawdź niezbędne dokumenty i upewnij się, że zostały zweryfikowane przez prawnika. Jeśli jest to duży obszar, na którym budowniczy planuje zagospodarować działkę, upewnij się, że uzyskano pozwolenie na budowę od władz lokalnych.

Kup od zaufanych - Działkę możesz kupić przez różnego rodzaju pośredników lub strony internetowe (np. https://www.newhouse.co/). Zieleń, dobre szkoły i mniejszy ruch uliczny odgrywają znaczną rolę w kupnie działki. W centrum miast działki osiągają holendernie wysokie ceny, dużo taniej jest na obrzeżach miasta, więc jeśli jesteś osoba zmotoryzowaną, taniej będzie kupić działkę poza miastem. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama