Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 02:36
Reklama

Dieta pudełkowa - zdrowa, smaczna i bezpieczna

Mamy już wiosnę, a za chwilę będzie upalne i słoneczne lato. Kurtki już dawno schowaliśmy w szafie, a niedługo dołączą do nich i ciepłe swetry lub bluzy. Tak! Sezon na T-shirty będzie za niedługo otwarty! Lato to także sezon plażowy. Dobrze byłoby do tego czasu schudnąć, ale jak tego dokonać? Oczywiście stawiając na codzienną aktywność fizyczną oraz smaczną, ale przede wszystkim skuteczną dietę. A co jeśli nie masz czasu na chodzenie po sklepach w zaopatrywaniu się w produkty do diety, nie mówiąc już o przygotowywaniu posiłków i liczeniu kalorii? Dla takich właśnie osób powstały diety pudełkowe, inaczej nazywane cateringiem - np. catering dietetyczny Białystok. To wygodny, smaczny i szybki sposób na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów i utrzymaniu prawidłowej wagi!
Dieta pudełkowa - zdrowa, smaczna i bezpieczna
Nie masz czasu na chodzeni po sklepach w zaopatrywaniu się w produkty do diety, nie mówiąc już o przygotowywaniu posiłków i liczeniu kalorii?

Dla takich właśnie osób powstały diety pudełkowe, inaczej nazywane cateringiem - np. catering dietetyczny Białystok. To wygodny, smaczny i szybki sposób na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów i utrzymaniu prawidłowej wagi!

 

Catering dietetyczny, a dostępne rodzaje posiłków

 

Catering dietetyczny pozwala określić ilość posiłków, ich kaloryczność oraz rodzaj. Możesz określić jaką dietę stosujesz, jakie mają być jej makroelementy, a o resztę zadba dietetyk. Jakie rodzaje diet oferuje catering dietetyczny?

 

  • Wegetarianizm – Wegetarianie w różnym stopniu unikają produktów pochodzenia zwierzęcego. Rodzaje diet wegetariańskich obejmują:

 

  1. Owowegetarianizm. Owowegetarianie oprócz jajek jedzą głównie rośliny. Nie jedzą nabiału, mięsa ani ryb.
  2. Laktowegetarianizm. Laktowegetarianie oprócz produktów mlecznych jedzą głównie rośliny. Nie jedzą jajek, mięsa ani ryb. 
  3. Laktoowowegetarianizm. Laktoowowegetarianie oprócz jajek i nabiału jedzą rośliny. Nie jedzą mięsa ani ryb. 

 

  • Weganizm – Weganie stosują dietę roślinną bez produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie jedzą jajek, nabiału, mięsa, ryb ani niczego przygotowanego z tych produktów. Niektórzy weganie również nie będą spożywać miodu ani żelatyny.

 

  • Pescetarianizm – Pescetarianie jedzą głównie rośliny i ryby. Nie jedzą mięsa. Większość pescetarian je nabiał i jajka, choć niektórzy nakładają sobie własne ograniczenia.

 

  • Keto – „Keto”, czyli dieta ketogeniczna, to dieta o bardzo niskiej zawartości węglowodanów i wysokiej zawartości tłuszczu. Unikaj produktów o wysokiej zawartości węglowodanów, takich jak pieczywo, wypieki, ziemniaki, makarony i ryż. Mięso i owoce morza, nabiał, owoce i warzywa o niskiej zawartości węglowodanów, jajka i orzechy są przyjazne dla ketogeników. Dieta ta jest bardzo popularna i często oferowana przez catering dietetyczny - np. dieta pudełkowa Ostróda.

 

  • Paleo – „Paleo”, czyli dieta paleolityczna lub „dieta jaskiniowa”, to specjalna dieta skoncentrowana na unikaniu przetworzonej żywności i jedzeniu „zdrowo - czysto”. Ta dieta składa się głównie z mięsa, ryb, warzyw i owoców, a wyklucza produkty mleczne lub zbożowe, żywność przetworzoną/pakowaną oraz żywność zawierającą substytuty cukru.

 

  • FODMAP – „FODMAP” to skrót od krótkołańcuchowych węglowodanów i alkoholi cukrowych, które występują w żywności, naturalnie lub jako dodatek. Ta dieta jest często stosowana przez osoby cierpiące na choroby lub mające problemy żołądkowo-jelitowe. Unikaj fasoli, soczewicy, pszenicy, produktów mlecznych z laktozą, syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy i sztucznych słodzików. Osoby na diecie o niskiej zawartości FODMAP często mają wysoce wyspecjalizowane ograniczenia.

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Natalia 16.05.2022 14:18
Dieta pudełkowa to bardzo wygodna sprawa. Sama zamawiam sobie pudełka z cateringu dietetycznego Blue z Mokobód. Fajnie, że nie trzeba gotować ani robić zakupów tylko jedzonko jest codziennie pod drzwiami ;)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama