Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 01:10
Reklama

Zbliżają się dni miasta. Wystąpią Wilki i Baranovski

Już niedługo w Parku Radziwiłłowskim czeka nas jedna z największych imprez tego roku! 4 i 5 czerwca zaplanowano bowiem wielkie święto miasta nad Krzną. Będą koncerty największych polskich gwiazd sceny muzycznej, tradycyjny festiwal gier i zabaw oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.
Zbliżają się dni miasta. Wystąpią Wilki i Baranovski
Główną gwiazdą tegorocznych Dni Białej Podlaskiej będzie zespół Wilki
Źródło: www.wilki.com.pl

Dni Białej Podlaskiej zbliżają się wielkimi krokami. W sobotę 4 czerwca, czyli pierwszego dnia weekendowej imprezy nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży. Jedną z tych, która rok rocznie przyciąga rzeszę młodych ludzi jest z pewnością Holi Festiwal, czyli Święto Kolorów. Tego dnia odbędzie się również III Europejski Festiwal Tradycyjnych Zabaw i Gier. Tego samego dnia o godz. 10:00 zobaczyć będzie można obejrzeć pokaz tańców narodowych w wykonaniu bialskich zespołów. O godz. 16:00 natomiast rozpocznie się Festiwal Piosenki Dziecięcej "Piastuś". Wstęp na wydarzenia wolny.

Czytaj także: Muzyka w najlepszym wydaniu. Odliczamy dni do Biała Blues Festiwal!

Z kolei dzień później, bo w niedzielę 5 czerwca na bialczan czeka kilka ciekawych koncertów. Rozpoczną się one o godz. 17:00. W tym roku w Białej Podlaskiej nie zabraknie gwiazd polskiej sceny muzycznej. Usłyszymy bowiem kultowy już zespół Wilki. Grupa powstała w czerwcu 1991 roku z inicjatywy Roberta Gawlińskiego. W maju 1992 ukazał się krążek pt. "Wilki", który okazał się bestsellerem, osiągając wynik ponad 220 tys. sprzedanych egzemplarzy. Wilki to fenomen polskiej sceny muzycznej, który od 30 lat nieprzerwanie cieszy się ciągle ogromną popularnością. Niezmiennie od 30 lat gromadzą tłumy publiczności podczas swoich występów. Każdy koncert zespołu Wilki to duża dawka pozytywnej energii i doskonała rozrywka. 28 marca tego roku Wilki zaprezentowały pierwszy singel „Liczysz się tylko ty”, a płyta zatytułowana „Wszyscy marzą o miłości” będzie miała swoją premierę w drugim półroczu 2022 roku.

Tego dnia na bialskiej scenie usłyszymy również wykonawcę o pseudonimie Baranovski. Wojciech Baranowkksi to polski wokalista, kompozytor, autor tekstów i pianista. Na swoim koncie ma dwa albumy studyjne oraz kilka nominacji do Fryderyka.

5 czerwca zagrają też lokalne zespoły – Takatu oraz artyści Studia Wokalnego Brevis. 

Oprócz tego, od godz. 13:00 najmłodsi będą mogli skorzystać z wesołego miasteczka oraz obejrzeć teatr baniek. Nie zabraknie też występów zespołów, działających przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Rozstrzygnięty zostanie też konkurs ph. "Bajki, bajeczki...".

Czytaj także: Nie masz planów na weekend? Spotkaj się z Zamoyskim w Jabłoniu

Sportowy festyn dla dzieci. Najmłodsi pobiegną „na żywioł”


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WoloreTreść komentarza: Co za kitData dodania komentarza: 30.06.2022, 23:19Źródło komentarza: Miej energię ze słońca w zasięgu ręki z firmą PVTIMAutor komentarza: kibicTreść komentarza: Tomasz Nieścieruk, wielki szacun ! I powodzenia !Data dodania komentarza: 30.06.2022, 20:05Źródło komentarza: Tomasz Nieścieruk odchodzi z Podlasia Biała PodlaskaAutor komentarza: wioTreść komentarza: hm , coś tu nie tak. Drzewo to wciąż najtańsze paliwo. Tylko zapewne nie ma zapewnionych kierunków dostaw. Rosja już nam nie da, a zieloni Puszczy Białowieskiej nie dadzą wyciąć. Może jak będzie budowana autostrada to z wycinki pod pas drogowy coś się skombinuje. 48 tysięcy ton rocznie to sporo - a gdzie to trzymać ? Tak mniej więcej jeden kubik waży od 600 do 800 kg w zależności od rodzaju drzewa. Powiedzmy średnio 700 kg . To mniej więcej wychodzi 68500 kubików czyli klocków 1m/1m/1m . A Biała ma taki magazyn ? Gdzieś to trzeba sezonować bo niesezonowane nie spełni znów parametrów ekologicznych. Chyba inwestycja logistycznie źle zaprojektowana, pewnie stąd to cba. Oj widać nie tylko bialskie spółdzielnie się czepiają PECu. Problem jest głębszy bo kto będzie w Białej grzał. Nie ma alternatywy !!! PEC musi istnieć i musi grzać. Dlatego powiem tak : " dajcie PECOWI spokój aż do chwili gdy kaloryfery będą zimne. Potem nie będzie potrzebne CBA. ludzie sami z widłami pójdą na ul. Pokoju. Dajcie im spokój bo zagrożenie zimnymi mieszkaniami jest realne.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 14:24Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: Ja...Treść komentarza: Odejmij sobie od wypłaty pięknisiu .Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:22Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Radzę autorowi tekstu lepiej sprawdzać miejscowość o której pisze a nie wprowadzać czytelników w błąd. Wyżej wymieniony wypadek miał miejsce w Dubicy Dolnej a nie jak autor tekstu pisze Polubiczach wiejskich.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 21:20Źródło komentarza: Jeden samochód na drzewie, drugi w polu. Dwie osoby w szpitalu
Reklama