Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 04:32
Reklama

Projekt kominka — Czym obudować kominek?

Projekt kominka — Czym obudować kominek?
Ogień rozpalony w kominku to tradycyjnie uosobienie przytulności i komfortu w domu, spotkania przy takim źródle ciepła sprzyjają spokojnej rozmowie.

Ogień rozpalony w kominku to tradycyjnie uosobienie przytulności i komfortu w domu, spotkania przy takim źródle ciepła sprzyjają spokojnej rozmowie. Ważnym etapem w aranżacji rodzinnego paleniska jest jego dekoracja, aby stworzyć w pomieszczeniu atmosferę harmonii, trzeba będzie się postarać. Obudowa komina i wykończenie pomoże nadać kominkowi określony styl w salonie i wpłynie bezpośrednio na trwałość jego użytkowania.

 

Rodzaje materiałów obudowy nowoczesnych kominków

 

Zanim wybierzesz, jak i czym obudować kominek w Szczecinie, powinieneś obejrzeć zdjęcia i filmy na ten temat, rozważyć projekt i podjąć decyzję. Również należy zwrócić uwagę na metodę instalacji. Materiały używane do obudowy kominków w dużej mierze wpływają na ich konstrukcję i wygląd. W zależności od rodzaju użytego materiału wzory kominków są: kamienne, betonowe, ceglane tynkowane i nieotynkowane, metalowe, ceramiczne lub kombinowane z różnych materiałów i płyt.


Biorąc pod uwagę, że celem kominka jest ogrzanie domu, jego awaria w sezonie grzewczym będzie miała nieprzyjemne konsekwencje. Dlatego dobór materiałów należy traktować poważnie. Jeśli nie zamierzasz wykonywać obudowę kominka własnoręcznie, zawsze możesz zlecić tę pracę doświadczonym fachowcom na platformie OTOmistrz, którzy doradzą, dobiorą materiały, wykonają wszystko terminowo i w przystępnej cenie.

 

Czym wykończyć nowoczesny kominek?

 

Czym obłożyć i jak zabudować kominek narożny elektryczny? Warto wziąć pod uwagę, że przy wyborze materiału do zrobienia obudowy nowoczesnych kominków należy uwzględnić, jak jego estetykę, tak i właściwości eksploatacyjne. Konieczne jest wybranie materiału trwałego, wysoko odpornego na ciepło z wytrzymałością mechaniczną, właśnie takie materiały dobierają specjaliści z platformy OTOmistrz.

Popularne wykończenia nowoczesnych kominków:

  1. Tynkowanie kominkowe, jest to dość tradycyjny sposób, odpowiedni zarówno do pieców, jak i kominków obłożonych cegła. Takie wykończenie wykonuje się dopiero po całkowitym wyschnięciu muru kominka i skurczeniu się całej konstrukcji. Czasami do roztworu dodaje się sól, która wydłuża żywotność tynku i znacznie wzmacnia powierzchnię;
  2. Obudowa płytami gipsowo-kartonowymi, materiał ten idealnie się nadaje do obudowy kominka rustykalnego lub pokojowego;
  3. Wykończenie kamieniem sztucznym i naturalnym. Te materiały są dość eleganckie, więc to świetny pomysł kominku przy stylu na bogato. Mogą być stosowane do niemal każdego rodzaju kominka, doskonale znosi wysokie temperatury;
  4. Okładziny kominkowe. Ten materiał jest najbardziej popularny przy obudowie kominka w Olsztynie. Takie wykończenie z powodzeniem toleruje ekstremalne temperatury. Najczęściej stosuje się następujące typy:

                    - Majolika;

                    - Terakota;

                    - Kamionka porcelanowa;

                    - Płytka klinkierowa.

 

Izolacja kominków

 

Kominek w Twoim domu to okazja do cieszenia się ciepłem przez całą dobę. Nie wystarczy tylko założyć palenisko, ważne jest stworzenie warunków do jego bezpiecznej i wydajnej pracy. W tym celu wykonuje się izolację termiczną kominka i ścian przy użyciu wysokiej jakości materiałów, zwłaszcza do obudowy kominka z płaszczem wodnym. Po wykonaniu izolacji zapewnia się szybkie rozprowadzenie ciepła w pomieszczeniu. Izolacja obudowy wkładu kominka jest konieczna przede wszystkim ze względu na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a także zapobieganie uszkodzeniom wykończenia i podstawy, zabudowanych drewnem lub cegła.

 

Kluczowe zalety izolacji

 

Izolacja komina pozwala:

  • Znacznie wydłużyć żywotność urządzenia;
  • Zapobiegać nagrzewaniu się ścian znajdujących się w pobliżu;
  • Zmniejszyć szybkość chłodzenia;
  • Zapobiegać gromadzeniu się kondensatu;
  • Zwiększyć efektywność.

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama