Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 01:58
Reklama

Piotr Tarkowski złotym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski

Kolejny sukces Piotra Tarkowskiego! Nasz zawodnik był bezkonkurencyjny w skoku w dal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w Poznaniu.
Piotr Tarkowski złotym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski
Piotr Tarkowski wywalczył złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski
Autor: Fot. screen

Reprezentant AWF Biała Podlaska sięgnął po złoty medal z wynikiem w finale 7,47 m (w eliminacjach skoczył na odległość 7,70 m). Drugi był Mateusz Różański (ANS Tarnów) – 7,26 m, a trzeci Dawid Krzemiński (UTH Radom) – 7,22 m. W skoku w dal rywalizowali także inni reprezentanci bialskiej uczelni: piąty był Damian Czarnocki – 6,88 m, a dziewiąty Kacper Lemieszek – 6,42 m.

Na tym nie koniec. Nasi biegacze zajęli trzecie miejsce w AMP w sztafecie 4x100 m, w składzie: Piotr Tarkowski, Damian Czarnocki, Jakub Pyda, Kacper Lemieszek. Z czasem 42,51 sek. Pierwsza była sztafeta UMCS Lublin – 40,54. W skoku w dal szóste miejsce w AMP zajęła reprezentantka AWF Biała Podlaska, Katarzyna Bargielska, w finale uzyskując 5,78 m. Wygrała Roksana Jędraszak (AWF Poznań) – 6,26 m.

W Poznaniu prowadzona była również klasyfikacja Mistrzostw Polski Akademickiego Związku Sportowego. Oczywiście Piotr Tarkowski, jako reprezentant AZS AWF Biała Podlaska, także sięgnął po złoty medal w skoku w dal. Medale zdobyli także inni reprezentanci AZS AWF Biała Podlaska: w skoku w dal srebro Katarzyna Bargielska, a brąz Damian Czarnocki. Brązowy medal przypadł także Paulinie Karolczuk w skoku wzwyż, z wynikiem 1,59 m. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama