Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 03:19
Reklama

Islandzki muzyk zagra w Białej Podlaskiej

Agencja Koncertowa „Borówka” zaprasza na koncert Ragnara Olafssona, singer-songwritera z Islandii. Koncert odbędzie się w czwartek, 2 czerwca o godzinie 20:00 w Animusz Cafe w Białej Podlaskiej.
Islandzki muzyk zagra w Białej Podlaskiej
Ragnar Olafsson to islandzki muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor.
Źródło: Ragnar Olafsson/ Facebook

Jak pisze promotor koncertu, Ragnar Ólafsson to wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał w tych kapelach bardzo różnorodne gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal. Najbardziej znaną z jego grup jest Árstíðir, z którymi wydał sześć albumów studyjnych (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii) i koncertował w ponad 30 krajach. Ragnar jest też od niedawna w grupie Sólstafir, światowej gwieździe muzyki metalowej. Artysta napisał też muzykę do kilku filmów.

W 2017 Ragnar Ólafsson rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości. Tym razem to spokojne, nastrojowe granie w klimatach singer-songwriter, folk i country. Piosenki zostały zawarte na debiutanckiej płycie „Urges" (końcówka nakładu) wydanej w 2016 roku przez polską oficynę Borówka Music. Krążek zebrał bardzo pozytywne recenzje w prasie muzycznej. W tym czasie Ragnar bardzo często odwiedzał nasz kraj. Zagrał u nas ponad 100 koncertów. Cały czas powiększa grono swoich fanów.
Ragnar Ólafsson przyleci do Polski na krótką trasę koncertową. Promować będzie swój drugi album „m.i.s.s." (wydany w czasie pandemii). Płytę promuje utwór „Southern Nights", który miał światową premierę w radiowej Trójce.

Bilety w cenie 30 złotych w przedsprzedaży, oraz 40 złotych w dniu koncertu. Można je kupić tutaj: www.biletomat.pl/pop-rock/ragnar-olafsson-biala-podlaska-11181 . Dostępne są również w Animusz Cafe.

Czytaj także: Przeglądy za nami. Wiemy, kto pojedzie na eliminacje wojewódzkie

Czytaj też: Zbliżają się dni miasta. Wystąpią Wilki i Baranovski

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama