niedziela, 5 maja 2024 18:43

Centralna Liga Juniorów U-17: Wygrana Podlasia w Puławach!

Wielkie brawa dla piłkarzy Podlasia Biała Podlaska, którzy w bardzo ważnym spotkaniu w Centralnej Lidze Juniorów U-17 pokonali na wyjeździe rywali z Wisły Puławy!
Piłkarze Podlasia świetnie spisali się w meczu z rywalami z Puław

Autor: Fot. Klaudia Matejek

W przedostatniej kolejce spotkań rundy wiosennej w CLJ U-17 bialczanie wygrali w Puławach 1:0 (0:0) po bramce w 65 minucie Adriana Wnuka, który uderzył celnie z woleja sprzed pola karnego. Wcześniej na listę strzelców mógł wpisać się m. in. Karol Domański, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Wisły. W słupek trafił z kolei Wnuk, z bliska nad poprzeczką główkował Bartłomiej Adamski. Piłkę do siatki skierował natomiast Bartosz Nieciecki, ale sędzia nie uznał gola, dopatrując się zagrania ręką. - Mogliśmy zamknąć to spotkanie już do przerwy - mówi Miłosz Storto, trener Podlasia. - Mecz był rozgrywany przy wietrznej pogodzie, a rywale nie zagrażali nam jakoś specjalnie mocno, czekali na stałe fragmenty gry. Trafili wprawdzie do siatki po rzucie wolnym, ale ze spalonego. My mieliśmy sporo sytuacji do strzelenia bramek, bardzo ładnego gola zdobył Adrian Wnuk. Nasze zwycięstwo było w pełni zasłużone, kontrolowaliśmy to spotkanie, byliśmy częściej przy piłce, nie pozwalaliśmy za wiele gospodarzom. Gratulacje dla chłopaków, zwycięstwem z Wisłą przypieczętowaliśmy utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów U-17. W kolejnym sezonie, po reorganizacji rozgrywek ((zamiast czterech grup powstaną tylko dwie, liczące po 16 drużyn) zapowiada się naprawdę ciekawa liga, na mecz o punkty przyjedzie do Białej Podlaskiej między innymi Legia Warszawa.

Podlasie przeciwko Wiśle zagrało w składzie: Borysiuk – Matejek, Melchior, Koryciński, Ochnik, Adamski, Niedziela, Sikora, Wnuk, Domański, Nieciecki (60 Andrzejczuk).

W ostatniej kolejce rundy wiosennej zespół z Białej Podlaskiej zmierzy się u siebie z Koroną Kielce, 4 czerwca o godzinie 15.

W innych meczach 13. kolejki: Korona Kielce - Hutnik Kraków 1:2, Cracovia - Górnik Łęczna 2:3, Resovia - Wisła Kraków 1:1.