Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 grudnia 2025 12:18
Reklama
Reklama

Centralna Liga Juniorów U-17: Remis z Koroną Kielce

Na zakończenie rundy wiosennej w Centralnej Lidze Juniorów U-17 piłkarze Podlasia Biała Podlaska zremisowali na swoim boisku z rywalami z Korony Kielce.
Centralna Liga Juniorów U-17: Remis z Koroną Kielce
Piłkarze Podlasia (czerwono-białe stroje) na zakończenie sezonu w Centralnej Lidze Juniorów U-17 zmierzyli się z rywalami z Korony

Autor: Fot. Piotr Pyrkosz

AP Podlasie Biała Podlaska - Korona Kielce 0:0

Podlasie: Borysiuk – P. Chazan, Niedziela, Ochnik (70 M. Chazan), Koryciński, Melchior, Matejek (90 Hawryluk), Wnuk, Domański (80 Sawczuk), Adamski, Nieciecki (46 Andrzejczuk).

Bialczanie mieli już zapewnione utrzymanie w CLJ U-17 (zdegradowane zostały dwie ostatnie drużyny w tabeli: Wisła Puławy i Górnik Łęczna), a na zakończenie sezonu nasi piłkarze dołożyli punkt do swojego dorobku. Po meczu, który zakończył się bez bramek, ale oba zespoły mogły pokusić się o gole. Wśród gospodarzy m. in. w zamieszaniu podbramkowym strzelał Karol Domański, ale obok celu. Ten sam zawodnik znalazł się też przed bramkarzem Korony, jednak ponownie nie udało się mu pokonać golkipera gości. Kielczanie też mogli mieć poczucie niedosytu, zmarnowali kilka bardzo dobrych okazji, raz trafili w poprzeczkę. 

Nasz zespół zakończył rozgrywki na czwartym miejscu w tabeli grupy D i zawodnikom oraz trenerom: Miłoszowi Storcie i Arturowi Renkowskiemu, należą się gratulacje. W kolejnym sezonie, 2022/2023, jak informowaliśmy, po reorganizacji rozgrywek w CLJ U-17 zamiast w czterech grupach drużyny walczyć będą już tylko w dwóch (w podziale wschód-zachód), liczących po szesnaście zespołów. Już w cyklu całosezonowym (dwie rundy: jesienna i wiosenna). W grupie 1 zagrają kluby ze związków piłki nożnej: Lubelskiego ZPN, Łódzkiego ZPN, Małopolskiego ZPN, Mazowieckiego ZPN, Podkarpackiego ZPN, Podlaskiego ZPN, Świętokrzyskiego ZPN i Warmińsko-Mazurskiego ZPN, a w grupie 2: z Dolnośląskiego ZPN, Kujawsko-Pomorskiego ZPN, Lubuskiego ZPN, Opolskiego ZPN, Pomorskiego ZPN, Śląskiego ZPN, Wielkopolskiego ZPN i Zachodniopomorskiego ZPN. Najlepsze zespoły w obu grupach zmierzą się w dwumeczu o mistrzostwo Polski U-17, a zespoły, które zajmą drugie miejsca, rozegrają dwumecz o trzecie miejsce w rozgrywkach. Z każdej grupy spadną drużyny, które zajmą miejsca od 13 do 16. - Zapowiada się naprawdę ciekawa liga, na mecz o punkty przyjedzie do Białej Podlaskiej między innymi Legia Warszawa – mówił dla „Słowa Podlasia” trener Miłosz Storto.

W innych meczach 14. kolejki CLJ U-17, grupa D:  Hutnik Kraków – Resovia 2:4, Górnik Łęczna - Wisła Puławy 3:0, Wisła Kraków – Cracovia 5:0.

Tabela CLJ U-17, grupa D:

1. Wisła Kraków     14    27    36-11

2. Resovia      14    22    16-15

3. Hutnik Kraków    14    21    22-21

4. Podlasie Biała Podlaska  14    20    18-21

5. Korona Kielce     14    18    18-19

6. Cracovia     14    16    24-27

7. Wisła Puławy      14    15    13-24

8. Górnik Łęczna    14    14    20-29



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ???? - maniaku,Treść komentarza: A co trzeba mieć w głowie, aby pochwalać kradzież samochodu?Data dodania komentarza: 18.12.2025, 10:17Źródło komentarza: Chciał zażartować. Teraz odpowie przed sądemAutor komentarza: por. NosTreść komentarza: Przecież powinien mieć zabrane prawo jazdy i ponownie powinien być skierowany na kurs prawa jazdy . Ale najpierw na badania do lekarza . Przecież już w podstwówce uczą dzieci że nie zostawia się w aucie kluczyków i na dodatek włączony silnik . Matko strach na ulicę wychodzić .Data dodania komentarza: 18.12.2025, 08:13Źródło komentarza: Chciał zażartować. Teraz odpowie przed sądemAutor komentarza: ????Treść komentarza: Co trzeba mieć w głowie albo czego nie mieć aby zostawić auto z włączonym silnikiem i sobie gdzieś pójść .....Data dodania komentarza: 17.12.2025, 23:15Źródło komentarza: Chciał zażartować. Teraz odpowie przed sądemAutor komentarza: WojtasTreść komentarza: W jego sytuacji pierwszy byś dzwonił na 997, jestem tego dziwnie pewny, pseudo-prawilniaku w śmierdzącym ortalionie.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 22:31Źródło komentarza: Chciał zażartować. Teraz odpowie przed sądemAutor komentarza: antykonfituraTreść komentarza: Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Sam pewnie biegasz strzelać z ucha do dzielnicowego i z "komediantem" makowca wp...lasz.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 13:39Źródło komentarza: Chciał zażartować. Teraz odpowie przed sądem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama