Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 11:53
Reklama

Był poszukiwany za narkotyki, wpadł za jazdę po alkoholu

Do zakładu karnego trafił 23-latek, który prowadził samochód, mając niemal 2 promile alkoholu w organizmie! Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. Okazało się również, że pijany kierowca jest także poszukiwany przez organy ścigania za przestępstwo narkotykowe.
Był poszukiwany za narkotyki, wpadł za jazdę po alkoholu
23-latek miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu
Źródło: Pixabay

Do zdarzenia doszło w sobotę 4 czerwca przed północą w Chotyłowie. Dyżurny komisariatu w Terespolu otrzymał zgłoszenie o samochodzie, który zjechał do rowu. Miało to miejsce na ulicy Zaleskiej. 

Ze zgłoszenia wynikało, że nietrzeźwy kierowca volkswagena stracił panowanie nad autem i wjechał do rowu. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili informację. Ustalili, że osobą podejrzaną o kierowanie samochodem jest 23-letni mieszkaniec gminy Piszczac. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 23-latek był początkowo pasażerem auta, jednak w pewnym momencie doszło do sprzeczki między uczestnikami spotkania i młody mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu i odjechał. Po chwili jednak stracił panowanie nad samochodem i wylądował w rowie. W chwili zdarzenia w pojeździe przebywała jeszcze jedna osoba. Nikt nie doznał obrażeń.

Badanie wykonane przez policjantów potwierdziło, że 23-latek jest nietrzeźwy i ma niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Jak się okazało nie było to jedyne przewinienie na koncie 23-latka. 

Mieszkaniec gminy Piszczac był też poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe. 

– Mężczyzna trafił już do zakładu karnego. O dalszym losie 23-latka zadecyduje sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi przez co najmniej 3 lata oraz wysoka grzywna. Będzie musiał także zapłacić świadczenie w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenia – wyjaśnia oficer prasowy bialskiej policji, komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Czytaj także: Jechał skuterem z ponad dwoma promilami

Czytaj też: Kierował z niemal 3 promilami i bez uprawnień


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama