Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 17:02
Reklama

SOSW w Zalutyniu ma już 40 lat!

Serdeczne życzenia i gratulacje popłynęły w minioną sobotę w kierunku podopiecznych i pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu. Placówka świętowała 40-lecie istnienia. Pojawiła się też niejedna łza wzruszenia.
SOSW w Zalutyniu ma już 40 lat!
Dyrektor Bożena Guz nie kryła emocji i przyjmowała życzenia i gratulacje ze wzruszeniem
Autor: Justyna Lesiuk-Klujewska

To podopiecznym zalutyńskiego ośrodka redakcja Słowa Podlasia, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie, a przede wszystkim lokalni biznesmeni, pomagają biorąc udział w plebiscycie Niedźwiedzie Biznesu. Dlatego nie mogło nas zabraknąć również na jubileuszu. Naszą redakcję reprezentował redaktor naczelny Słowa Podlasia Piotr Pyrkosz. Wśród gości byli też m.in. przedstawiciele władzy samorządowej, powiatowej, kuratorium, instytucji gminnych, służb mundurowych, placówek dla osób niepełnosprawnych, działających na terenie powiatu bialskiego, byli dyrektorzy, pracownicy ośrodka oraz księża z parafii w Piszczacu, absolwenci i przyjaciele SOSW w Zalutyniu.

Strumień życzeń i gratulacji dla SOSW
 

Jubileuszowa uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji uczniów i pracowników w kościele pw. Podwyższenia Krzyża w Piszczacu. Następnie uczestnicy jubileuszu udali się do SOSW w Zalutyniu, gdzie można było podziwiać m.in. ekomural, wykonany przez uczniów placówki. Goście złożyli na ręce dyrektor ośrodka Bożeny Guz życzenia i gratulacje. Jubileuszowe wystąpienia przeplatały się ze wspomnieniami. 

– Dziękujemy za waszą 24-godzinną pracę i zaangażowanie na rzecz swoich wychowanków. Jesteście bardzo ważnym punktem na mapie gminy Piszczac. Potraficie dobrze współpracować z całą społecznością – mówił przewodniczący radny gminy Piszczac Grzegorz Panasiuk.

Atmosfera była bardzo podniosła. Ksiądz Michał Oleszczuk, proboszcz parafii podkreślał, że jest związany z ośrodkiem od 1986 r. – Przygotowywałem dzieci do I komunii św. Miałem dwie grupy i przyjeżdżałem do nich wieczorami – wspominał proboszcz. Cieszę się, że ośrodek się tak rozwinął – dodał.

Ośrodek ze wsparciem 
 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zalutyniu to placówka dla dzieci z niesprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim. SOSW prowadzi szkołę podstawową, szkołę przysposabiającą do pracy oraz całodobowy internat. Działania placówki wspiera Stowarzyszenie Społeczno-Oświatowe „Żyć godnie”, które obchodzi w tym roku 20-lecie funkcjonowania. – Członkami stowarzyszenia są rodzice i pracownicy SOSW w Zalutyniu. Realizujemy wiele projektów i staramy się urozmaicać zajęcia podopiecznych ośrodka – zaznacza prezes Urszula Grabarczyk.

 Wychowankowie ośrodka wystawili sztukę i zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Ważnym elementem wspólnego świętowania było przedstawienie, które wystawili wychowankowie ośrodka. Widzowie nagrodzili gromkimi brawami doskonałą grę aktorów oraz piękne wykonania znanych polskich przebojów i tańców. Na zakończenie uroczystości nie mogło zabraknąć tortów ze świeczkami i tradycyjnych „Stu lat!”. Świeczki gasiła dyrektor Bożena Guz, podopieczna ośrodka Katarzyna Syrytczyk i absolwent Mariusz Siduń.

GASZENIE ŚWIECZEK OBEJRZYSZ TU

Jesteśmy wdzięczni
 

– Ten ośrodek to nasz drugi dom. Tu dostajemy wszystko: wsparcie dzieci i wsparcie rodziców. Kiedy nas, rodziców brakuje, to oni są jak matka i ojciec. Oni wychowują nasze dzieci. Nasze dzieci się rozwijają, osiągają sukcesy w sporcie, miło zaskakując wszystkich wokół. Dla nas rodziców sukcesem jest nawet to, że nasze dziecko dojdzie do czegoś, co było wcześniej jedynie marzeniem. Jestem wdzięczna pracownikom ośrodka za pomoc, wsparcie i zrozumienie – mówi wzruszona przewodnicząca rady rodziców SOSW w Zalutyniu Michalina Glina.

OBEJRZYJ TAKŻE GALERIĘ ZDJĘĆ: 40-lecie SOSW w Zalutyniu i 20-lecie Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego "Żyć godnie"

CZYTAJ TEŻ: Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów
Reklama
Reklama
Reklama