Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 13:23
Reklama

To była prawdziwa uczta dla miłośników sztuki

Centrum Chrześcijańskie w Wisznicach to miejsce, gdzie cyklicznie odbywają się imprezy kulturalne. Tak było również w niedzielę, 5 czerwca. Swoje obrazy zaprezentowała mieszkanka gminy, Dorota Kulicka. Natomiast jej mąż, Grzegorz Kulicki, dał koncert muzyki pobudzającej zmysły.
To była prawdziwa uczta dla miłośników sztuki
Dorota i Grzegorz Kuliccy pokazali w Wisznicach swoją twórczość
Autor: GOKiO w Wisznicach

Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach. Na uroczystość przybyli przedstawiciele lokalnej władzy, liceum w Wisznicach, szkoły w Łomazach, Galerii Podlaskiej w Białej Podlaskiej, Muzeum im. J.I. Kraszewskiego w Romanowie, rodzina i zaprzyjaźnieni z małżeństwem artyści, mieszkańcy gminy Wisznice oraz miłośnicy sztuki.

Malarka wyjaśnia, że wystawa „Czego nie mówimy” przedstawia prace malarskie opisujące – za pomocą plam, kształtów, linii, kolorów, kompozycji – myśli, które nigdy nie zostały wypowiedziane w formie dialogu; słowa, które zanim wybrzmiały i wypełniły tło akustyczne były wizjami, wrażeniami i wyobrażeniami. Być może trafniejszą formą wypowiedzi do niektórych tematów jest obraz.

Spotkanie w Wisznicach było okazją do pamiątkowych zdjęć 

 – Być może emocje ujęte w formie wizualnej są bardziej dopełnione, „domówione”. Inspiracją zawsze są emocje towarzyszące codzienności, relacjom, zdarzeniom, zapachom, czasem śladom światła, czasem dźwiękom pojawiającym się i znikającym, zanim się je zapamięta. Niekiedy chce się namalować słowo, którego nie ma się odwagi wypowiedzieć lub wypowiedziane w relacji z innymi ludźmi nie ma żadnego znaczenia. Jego znaczenie zna tylko wypowiadający. Tylko on odczytuje kod, upaja się nim, wycisza lub motywuje – mówi Dorota Kulicka
 

A więc słowa mogą być motywacją do malowania? 

– Kiedy słowa stają się kształtami, kiedy mają swoją przestrzeń, np. 120x60 cm, kiedy docierają na wystawę i kiedy przychodzi widz, odbiorca, który doświadcza swoich przeżyć konfrontując je z emocjami i wizjami twórcy, to właśnie wtedy rozpoczyna się dialog, zgadywanie słów i znaczeń. To, czego nie mówimy, staje się opowiedziane poprzez pokazanie. Nie zawsze treść odczytana przez odbiorcę musi być tożsama z zamysłem malarza. Może chodzi o to, żeby w tych obrazach każdy odczytał swoją opowieść, powiedział w myślach lub na głos swoje słowa „których nie mówi” – zaznacza artystka. 
 

W Centrum Chrześcijańskim w Wisznicach można było również posłuchać koncertu w wykonaniu Grzegorza Kulickiego. – Zagrałem 4 kompozycje własne: „Unoszę się coraz wyżej”, „Szepty i nawoływania”, „Stopami w chmurach” i „Jeszcze mnie tutaj nie było”. Dwa utwory były relaksacyjne, pozostałe aktywizujące lub pobudzające. Chociaż, każda kompozycja może w różny sposób oddziaływać na ludzi – zauważa Grzegorz Kulicki. Utworów artysty można posłuchać na kanałach: You Tube, Spotify, Tidal. 

Grzegorz Kulicki zagrał autorskie kompozycje

Kolejne wydarzenie kulturalne w Centrum Chrześcijańskim w Wisznicach zaplanowano na 9 lipca. 

CZYTAJ TAKŻE: Rodzinna wycieczka rowerowa z atrakcjami i poznawaniem historii

CZYTAJ TEŻ: Partyjna kopanina, czyli kłótnia dwóch prezydentów o Polski Ład


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama
Reklama