Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 14:23
Reklama

Oni potrafią pięknie czytać

Wspaniale jest, kiedy można już czytać samemu – to myśl przewodnia VII Gminnego Konkursu Pięknego Czytania, który odbył się 6 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łomazach. – Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno polskiej mowy oraz rozwijanie nawyków czytelniczych dzieci – wyjaśnia nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Elżbieta Bielecka, która czuwała nad przebiegiem konkursu.
Oni potrafią pięknie czytać
W konkursie udział wzięli uczniowie klas I-III Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach i Szkoły Podstawowej w Huszczy
Autor: nadesłane do redakcji

W konkursie udział wzięli uczniowie klas I-III Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach i Szkoły Podstawowej w Huszczy. Wydarzenie odbyło się pod patronatem wójta gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego. W podsumowaniu uczestniczyła dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach Bogumiła Wińska. 


W jury zasiedli: dyrektor GOK w Łomazach Ryszard Bieleck, nauczyciel ZPO w Łomazach Elżbieta Kapłan oraz emerytowany nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Maria Syrytczyk. Dzieci pokazały, że można pięknie czytać od najmłodszych lat. Po wysłuchaniu uczestników komisja wybrała najlepszych, którym przyznała dyplomy i nagrody. 

Wyniki:

Kategoria klas I 

1 miejsce - Michalina Kożuchowska 

2 miejsce – Julia Łojewska 

3 miejsce – Julia Cichowska


Kategoria klas II

1 miejsce – Alicja Mirońska

2 miejsce – Andrzej Telaczyński


Kategoria klas III

1 miejsce – Wojciech Głowacki

2 miejsce – Alicja Maciejewska

3 miejsce - Kamil Jeruzalski


Konkurs zorganizowali: Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach, Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach.
 

Czytaj także: Święto w janowskiej szkole. 50-lecie nadania imienia i nowy sztandar

Czytaj też: Uczniowie z motwickiej szkoły wsparli Paulinkę. Zebrali prawie 7 tys. zł


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama