Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 13:15
Reklama

Na szkolnym placu stanął pomnik patronki – św. Królowej Jadwigi

W Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu odsłonięto pomnik patronki placówki – świętej Królowej Jadwigi. Monument, którego twórcą jest Wojciech Chudaś, stanął na placu szkolnym, przed głównym wejściem.
Na szkolnym placu stanął pomnik patronki – św. Królowej Jadwigi
W Zespole Szkół Publicznych nr 1 odsłonięto pomnik patronki placówki świętej Królowej Jadwigi.
Źródło: UM Terespol

18 listopada ubiegłego roku podpisano akt założycielski komitetu społecznego budowy pomnika św. Królowej Jadwigi. Podjęto wówczas decyzję, że monument stanie na terenie szkoły blisko pomnika, związanego z historią szkoły, czyli obok Dębu Trzeciego Tysiąclecia im. ks. kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. 

Uroczystość odsłonięcia pomnika patronki Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu odbyła się 8 czerwca. – Dzisiaj upamiętniamy wybitną monarchinię Króla Korony Polskiej, apostołkę Litwy i osobę, która przyłączając do Polski Ruś Czerwoną zapoczątkowała to, że Polska przez kolejne stulecia nie tylko była liczącym się państwem Europy, ale stanowiła też przedmurze chrześcijaństwa chroniąc Europę przed mongolskim, a następnie moskiewskim barbarzyństwem. Ta wyjątkowa monarchini jest też prekursorem braterskich relacji polsko-węgierskich, trwających już ponad 600 lat – mówił wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Wydarzenie uświetnił występ artystyczny, przygotowany przez uczniów. W uroczystościach uczestniczyli również: burmistrz Terespola Jacek Danieluk, dyrektor Delegatury LUW w Białej Podlaskiej Małgorzata Bogusz, dyrektor szkoły Zenon Iwanowski, nauczyciele oraz uczniowie.

CZYTAJ TAKŻE: Leśnicy odznaczeni. Wśród nich nadleśniczy z Białej Podlaskiej

PRZECZYTAJ TEŻ: Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Sławatyczach za nami. Poznaliśmy najlepsze drużyny strażackie


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama
Reklama