Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 03:51
Reklama

Już jutro w Kobylanach wystąpią Kayah i Komodo! Mamy harmonogram festiwalu

Przed nami jedno z największych wydarzeń w naszym regionie. Mowa o festiwalu „Kultura bez Granic”, który już jutro, 25 czerwca odbędzie się w Kobylanach! Fani muzyki z pewnością będą zachwyceni, bo organizatorzy zaprosili legendarną Kayah oraz znaną formację DJ-ów Komodo! Do tego nie zabraknie muzyki pogranicza, a swoje 30-lecie obchodzić będzie gmina Terespol. Szykujcie się więc na niezapomniany wieczór! Słowo Podlasia jest patronem medialnym wydarzenia.
Już jutro w Kobylanach wystąpią Kayah i Komodo! Mamy harmonogram festiwalu
Gwiazdą tegorocznego Festiwalu "Kultura bez Granic" będzie legenda polskiej sceny muzycznej - Kayah!
Autor: Piotr Porębski

Przed nami już 17.  edycja Festiwalu „Kultura bez Granic”. Ta plenerowa impreza o charakterze regionalnym niezmiennie od lat cieszy się popularnością mieszkańców południowego Podlasia. W tym roku odbędzie się 25 czerwca tradycyjnie na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach.

Gwiazdą wieczoru tegorocznej odsłony będzie jedyna i niepowtarzalna KAYAH

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Wszechstronna muzycznie artystka, najczęściej poruszająca się w klimatach folk, pop, soul i jazz. Autorka wielu przebojów, które zna cała Polska: „Za późno”, „Supermenka“, „Na językach“, „Testosteron“, „Prawy do lewego“ czy „Śpij Kochanie Śpij”. Obecna na scenie muzycznej już od ponad 25 lat. Swój pierwszy autorski album – „Kamień” wydała w 1995 roku. Od tego czasu, Kayah wydała 10 albumów, prezentujących jej fascynacje muzyką folkową, soulową i jazzową. A tu jeden z jej przebojów pt. "Po co":


Na deskach sceny w Kobylanach zagra również grupa KOMODO – polska formacja producentów muzycznych i DJ-ów. Z tą grupą wystąpi brytyjski wokalista THOMAS SYKES. Grupa zyskała popularność na całym świecie za sprawa utworu: "(I Just) Died in Your Arms" 

Tego dnia swoje 30-lecie będzie świętowała gmina Terespol. Z tej okazji na scenie zaprezentują się zespoły, działające przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach. Nie zabraknie również muzyki pogranicza, muzyki biesiadnej i disco polo, a to dzięki PRYMAKOM, MIRAGE & YOKO. Odbędzie się też uroczysta sesja rady gminy.  

Dla najmłodszych zaśpiewa natomiast zespół KOSMOKWAKI. Festiwal poprowadzi polski prezenter radiowy i telewizyjny, dziennikarz, konferansjer Kamil Baleja. 

Jak przekazują organizatorzy, czyli gmina Terespol i GCK w Kobylanach, od lat „Kultura bez Granic”, jako jedno z największych przedsięwzięć wschodniej części naszego regionu cieszy się ogromną popularnością, nie tylko ze względu na swoją rangę, ale przede wszystkim dzięki różnorodności kulturowej, którą na scenie prezentują zespoły muzyczne, a poza nią artyści chałupnictwa. – Na tegorocznym festiwalu nie zabraknie warsztatów sztuki czerpania papieru, kowalstwa i garncarstwa tradycyjnego. Swoje prace zaprezentują ponadto: malarze, rzeźbiarze, hafciarki, artyści szydełkowania, frywolitek czy bardziej nowoczesnego: filcowania – przekazują organizatorzy. 

Na koniec zaplanowano plenerową dyskotekę. Nie może Was tam zabraknąć!

Oto harmonogram Festiwalu „Kultura bez Granic”:

13:00 – uroczysta sesja z okazji 30-lecia gminy Terespol (w urzędzie gminy przy pl. Ryszarda Kaczorowskiego 1 w Kobylanach)

Dalsza część festiwalu odbędzie się na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach.

16:00 – Kosmokwaki

17:00 – koncert zespołów Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach

18:00 – Prymaki

19:30 – Mirage&Yoko

21:00 – Kayah

22:30 – Komodo

23:30 – dyskoteka 

CZYTAJ TAKŻE: Rajdy do wyboru, do koloru. Rowerowe i samochodowe

PRZECZYTAJ: Jarmark Wohyński zaprasza. Zapisy tylko do 20 czerwca


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama