Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 04:05
Reklama

Rajdy do wyboru, do koloru. Rowerowe i samochodowe

Na dobre rozpoczął się sezon na rowerowe wycieczki i rajdy. Sporo jest ich szczególnie w czerwcu, bo Biała Podlaska po raz trzeci bierze udział w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, a w kręcenie kilometrów dla powiatowego miasta włączyły się niemal wszystkie okoliczne gminy. Sprawdźcie harmonogram wydarzeń dla zapalonych cyklistów na najbliższe dni. Natomiast w Piszczacu będzie też rajd dla fanów motoryzacji!
Rajdy do wyboru, do koloru. Rowerowe i samochodowe
Przed nami 12. edycja Rajdu Rowerowego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego.
Autor: Adam Trochimiuk/Archiwum

19 czerwca na wycieczkę rowerową zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej oraz OSP Leśna Podlaska. Jak już wspomnieliśmy, rajd będzie okazją do wsparcia Białej Podlaskiej w walce o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Uczestnicy pokonają dystans ok. 25 km na trasie: Leśna Podlaska – Mariampol – Bukowice-Kolonia – Nosów-Kolonia – Nosów – Bukowice – Klukowszczyzna – Droblin – Stara Bordziłówka – Ludwinów – Nowa Bordziłówka – Leśna Podlaska. Prócz wycieczki i pięknych widoków na rowerzystów czekają inne atrakcje m.in. ognisko i pokaz strażacki. A każdy uczestnik, który będzie posiadał darmową aplikację "Aktywne Miasta" i będzie kręcił kilometry dla Białej, otrzyma pamiątkową koszulkę. Start o godz. 16:00 spod remizy OSP Leśna Podlaska.

Tego samego dnia (19 czerwca) odbędzie się również jedno z najbardziej znanych w naszym regionie rowerowych wydarzeń, a mianowicie Rajd Rowerowy im. Józefa Ignacego Kraszewskiego z Białej Podlaskiej do Romanowa. To już jego 12. edycja.

Rowerzyści spotykają się przy ławeczce Kraszewskiego na placu Wolności o godz. 9:00. Stamtąd wyruszą w 62-kilometrową podróż, włączając się we wspólne zmagania rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Na trasie rajdu zaplanowano zwiedzanie kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Ortelu Królewskim, cmentarza katolickiego w Wisznicach oraz Muzeum im. J. I. Kraszewskiego w Romanowie. Na zakończenie odbędzie się koncert Kapeli Ludowej „Podlasiacy”. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia udziału przyjmuje Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Białej Podlaskiej – plac Wolności 10 (decyduje kolejność zgłoszeń).

26 czerwca odbędzie się natomiast 4. Strażacki Rajd Rowerowy, organizowany przez OSP Sławacinek Stary. Jak zapowiadają druhowie, w tym roku chcą wykręcić jak najwięcej kilometrów, by te trafiły na konto Białej Podlaskiej w ramach akcji Aktywne Miasta. Trasa będzie liczyła 50 km i przedstawia się następująco: Sławacinek Stary – Porosiuki – Sławacinek Nowy – Sitnik – Rakowiska – Cicibór Duży – Roskosz – Wilczyn – Julków – Kaliłów – Biała Podlaska (al. Solidarności – ul. Sidorska – al. 1000-lecia – ul. Zamkowa) – Porosiuki – Sławacinek Stary. Start o godz. 10:00 przy remizie OSP Sławacinek Stary. Koszt uczestnictwa to 10 złotych, a każdy otrzyma pakiet startowy. Liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy trwają do 22 czerwca. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 535 708 108. Słowo Podlasia jest patronem medialnym imprezy.

Z kolei na fanów motoryzacji czeka 19 czerwca Rajd Samochodów Terenowych pod nazwą "Piszczackie Odjazdy". Ceremonię startu zaplanowano na godz. 10:30 z centrum Piszczaca. Zapisy na wydarzenie trwają do 15 czerwca na stronie www.wyniki.online, a regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz harmonogram dostępne są również na stronie www.akbiala.pl. Pod nazwą "Piszczackie Odjazdy" kryją się tak naprawdę dwa wydarzenia. To Rajd Samochodów Terenowych „Dzida 4x4” oraz 3. runda o Puchar Prezesa Automobilklubu Bialskopodlaskiego – Konkursowa Jazda Samochodem. Organizatorem jest Automobilklub Bialskopodlaski.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama