Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 16:45
Reklama

KGW "Ruskowianki" z wygraną i szansą na nagrodę "Perła 2022"!

Pasztet z wątróbek z żurawiną, ciasto drożdżowe z dynią i kruszonką kluseczki z gruszczanką i maczanką oraz fusie z klopsem szczawiowym, to tylko niektóre z dań przygotowanych przez gospodynie z terenu powiatu na konkurs pn. „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Miejscowe specjały zebrały laury i wyróżnienia w każdej z kategorii konkursu, a danie przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ruskowie „Ruskowianki” nie tylko wygrało w kategorii gastronomia, ale zostało również nominowane do nagrody „Perła 2022”.
KGW "Ruskowianki" z wygraną i szansą na nagrodę "Perła 2022"!
Danie KGW w Ruskowie „Ruskowianki” nie tylko wygrało w kategorii gastronomia, ale zostało również nominowane do nagrody „Perła 2022".
Źródło: fot. KGW Ruskowianki/Facebook

Na Urzeczu, w Kępie Nadbrzeskiej (gmina Karczew, pow. otwocki) rozstrzygnięto wojewódzki etap konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów. Jego celem jest poznanie i udokumentowanie regionalnych produktów żywnościowych, osadzonych głęboko w lokalnej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami, według tych samych receptur, a także dań i potraw regionalnych przyrządzanych według tradycyjnych receptur, z wykorzystaniem lokalnych, tradycyjnych surowców.

Wydarzenie zgromadziło producentów żywności tradycyjnej z całego Mazowsza. Jak co roku, finał regionalny konkursu na najlepszą potrawę i na najlepszy produkt żywnościowy został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Do bitwy smaków stanęły również miejscowe gospodynie, których potrawy konkursowe zostały bardzo wysoko ocenione przez jury. W kategorii produktowej - produkt regionalny pochodzenia zwierzęcego, zwyciężyły aż trzy smakołyki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Niemojkach (gm. Łosice) - pasztet z wątróbek z żurawiną, sos z cukinii oraz ciasto drożdżowe z dynią i kruszonką. Laur zwycięzcy w tej kategorii otrzymały również gospodynie z KGW w Ruskowie „Ruskowianki” (gm. Platerów) za buzę na miodzie. Dodatkowo jury przyznało jeszcze wyróżnienie gospodyniom z Niemojek za syrop z kwiatów bzu czarnego.

Kluseczki z gruszczanką i maczanką oraz fusie z klopsem szczawiowym przygotowane przez KGW Ruskowianki. Fot. Dawid Orłowski

W kategorii gastronomia pierwsze miejsce zajęły natomiast wybitne kucharki z KGW „Ruskowianki”, które przygotowały kluseczki z gruszczanką i maczanką oraz fusie z klopsem szczawiowym. Danie to otrzymało również nominację do nagrody „Perła 2022”.

CZYTAJ TAKŻE: Sukces uczennic ZSP. Na budownictwo pójdą bez rekrutacji

PRZECZYTAJ: Siostry Lilianna i Zuzanna Rudzkie z "Piksela" znów z sukcesami!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów
Reklama
Reklama
Reklama