Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:32
Reklama

Bialska siatkówka zjednoczyła się. Teraz prosimy o wsparcie

Z Andrzejem Chwedorukiem, prezesem UKS IFLO Biała Podlaska, rozmawia Roman Laszuk
Bialska siatkówka zjednoczyła się. Teraz prosimy o wsparcie

*Proszę powiedzieć, co zadecydowało, że mimo zajęcia przez IFLO trzeciego miejsca w finałowym turnieju o drugą ligę, będzie w niej grało?

– Zaproponował nam to Polski Związek Piłki Siatkowej, który postanowił poszerzyć tą klasę rozgrywkową. Najpierw propozycję pozostania w niej otrzymali spadkowicze, a gdy nadal były wolne miejsca – zdobywcy trzecich lokat w finałach baraży. Zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie i w poniedziałek 29 sierpnia rozpoczęliśmy przygotowania.

*Druga liga to jednak o wiele większe wymagania finansowe. Podołacie temu?

– Rzeczywiście. Za miejsce trzeba zapłacić dziesięć tysięcy zł, plus tysiąc wpisowego. Wierzymy jednak, że na początku wesprze nas miasto, bo do 24 września, kiedy ma ruszyć liga, pozostało nam bardzo mało czasu. Liczymy też na lubiących siatkówkę bialskich przedsiębiorców. Chodzimy i prosimy o wsparcie, założyliśmy Klub Stu dla tych, którzy chcieliby wpłacać na konto klubu mniejsze ale nie przekraczające ich finansowe możliwości kwoty. Szukamy też sponsora tytularnego.

*A co z zawodnikami?

– Skład mamy w zasadzie już ustalony, ale jesteśmy otwarci na wartościowych zawodników, którzy zdecydują się nas zasilić i mam tu na myśli studentów. Zorganizowaliśmy otwarty trening, na który zgłosiło się kilku fajnych siatkarzy i ich także wzięliśmy pod uwagę. Podobnie jak młodzież z Serbinowa, wychowanków Macieja Sobieraja. Zależy nam wszystkim na reaktywacji męskiej siatkówki w Białej Podlaskiej, którą po raz ostatni prowadził w drugiej lidze wiosną 2002 roku nieżyjący już Kazimierz Rybak.

*Z tego, co pan mówi, to czyżby udało wam się zjednoczyć bialskie środowisko siatkarskie?

– Tak właśnie się stało. IFLO połączyło siły z Zakładem Karnym i jeżeli nie uda nam się znaleźć sponsora tytularnego, to będziemy występować pod nazwą IFLO Zakład Karny Biała Podlaska. Tu słowa podziękowania należą się dyrektorowi więzienia Leszkowi Wojciechowskiemu, który szuka sponsorów i wspiera siatkówkę, jak tylko może. Mamy też nadzieję, że nasze wspólne działania – Serbinowa, Zakładu Karnego i IFLO – spowodują, że piłka siatkowa mężczyzn dołączy do nożnej oraz ręcznej i również stanie się w mieście dyscypliną priorytetową.

*Dobrze byłoby, aby w waszym gronie znalazła się Akademia Wychowania Fizycznego…

– Rozmawiałem z rektorem Jerzym Sadowskim i wyraził on chęć szerokiej współpracy, lecz od następnego sezonu. Obecnie czas do ligi jest zbyt krótki, by władze uczelni mogły podjąć wiążące na temat współpracy decyzje. Ale fajnie byłoby, gdyby za rok siatkarze mogli rozgrywać mecze w hali przy ul. Marusarza.

*Co z waszym dotychczasowym sponsorem tytularnym, czyli Kosmet-Hurtem?

– Moim zdaniem, nie będzie w stanie w całości udźwignąć finansowe wymagania drugiej ligi i będzie potrzebował wsparcia. Bardzo byśmy bowiem chcieli zadebiutować w drugiej lidze i się w niej utrzymać.

*Jak będą przebiegały przygotowania i pod czyim kierunkiem?

– W miniony weekend nasza drużyna reprezentowała województwo lubelskie w ogólnopolskich igrzyskach LZS w Poznaniu. Natomiast sami chcemy zorganizować 17 września turniej z udziałem kilku zespołów. Jeżeli zaś chodzi o sztab szkoleniowy, to pierwszym trenerem został posiadający spore doświadczenie ligowe Piotr Pierzchalski, a pomagać mu będzie dotychczasowy szkoleniowiec Grzegorz Piszcz.

*Nie da się ukryć, że już niedługo kibiców siatkówki czekają podlaskie derby – IFLO zagra z MOSiR Huraganem Międzyrzec Podlaski…

– Może być ciekawie, bo my na pewno nie przestraszymy się grającego już kilka lat w drugiej lidze rywala.

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama