Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 października 2022 11:21
Reklama

Cleo wystąpi w Janowie! Będzie też dzień otwarty w stadninie

Szykuje się jedna z najgorętszych imprez sezonu letniego w naszym regionie! Mowa o Pikniku Janowskim, który już 3 lipca. Gwiazdą wieczoru będzie Cleo, nie zabraknie występów lokalnych zespołów, pokazów starych motocykli i samochodów, atrakcji dla dzieci, a nawet… warsztatów bębniarskich. W tym czasie na dzień otwarty zaprasza też janowska stadnina, a Zamek Janów Podlaski na rajd rowerowy. Słowo Podlasia jest patronem medialnym wydarzenia.
Cleo wystąpi w Janowie! Będzie też dzień otwarty w stadninie
Gwiazdą Pikniku Janowskiego będzie Cleo
Źródło: Cleo/Facebook

To będzie całodniowa impreza z mnóstwem atrakcji! Piknik Janowski, który odbędzie się 3 lipca na stadionie w Janowie Podlaskim (ul. Narutowicza), z pewnością musicie zapisać w swoim kalendarzu. 

Interaktywny spektakl i warsztaty bębniarskie

Początek o godz. 15:00 – wtedy nastąpi uroczyste powitanie gości. Już chwilę później będzie można podziwiać stare samochody i motocykle, a pokaz przygotuje Klub Motocyklowy „Grom”

Będzie można też obejrzeć spektakl pt. „Bajkowy przekładaniec” w wykonaniu teatru interaktywnego. Jest to wesołe i niebanalne spotkanie z teatrem. Znakomici aktorzy z Teatru „Małgo” nie tylko bawią młodą widownię, ale też zadają ważne pytania: „Czy prob­lemy dorosłych są problemami dzieci?”, „Czy duży powinien szanować małego?”, „Czy pieniądze zdoby­wamy uczciwie?”. Wykonawcy uczą dzieci pozytywnego myślenia, kulturalnej zabawy oraz doceniania podstawowych wartości. Podczas trwania widowiska publiczność ma okazję spotkać się z takimi bajkowymi postaciami jak: Pinokio, Smok, Dia­bełek, Policjant oraz Złodziejaszek. W programie są także konkursy, w których dzieci nie tylko odpowiadają na ciekawe pytania, ale również rozgrzewają głosy, ćwiczą dykcję, skandują dopingujące zawołania czy też śpiewają wesołe piosenki.  

Będzie też prezentacja instrumentów afrykańskich na scenie w wykonaniu zespołu Foliba. To grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in. djembe, dunduny, tamę, balafon, korę czy tykwę. Te, z pozoru proste instrumenty urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem. Zespół koncertuje już ponad 15 lat i ma w swoim bagażu niemało doświadczeń. Fascynacja afrykańską muzyką i tańcem prowadzi co poniektórych jego członków aż do źródeł na Czarnym Lądzie. 

Od godz. 16:50 wręczone zostaną dyplomy i puchary w zawodach wędkarskich na zbiorniku Kozioł. Odbędą się też warsztaty bębniarskie na płycie stadionu oraz prezentacje wokalistów i zespołów Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim. 

Przeboje Bajmu i koncert Cleo!

O godz. 20:00 rozpoczną się koncerty. Na rozgrzewkę wystąpi zespół Biała Armia. Składa się z 6 muzyków, grających z pasją przeboje zespołu Bajm.  Liderką grupy jest Marzena Pitula, mająca kilkunastoletnie doświadczenie sceniczne. Wieloletnia liderka zespołu Kakadu. Cały skład Białej Armii niemal od 20 lat  występuje na polskich i zagranicznych scenach, wykonując hity muzyki rozrywkowej. 

3 lipca w Janowie Podlaskim wystąpi też zespół Biała Armia. Fot. Biała Armia/Facebook

Później przyjdzie czas na gwiazdę wieczoru, czyli Cleo! To polska piosenkarka. Nazywa się Joanna Klepko. Sukces osiągnęła dzięki współpracy z producentem muzycznym Donatanem. Ich wspólny utwór "My Słowianie" wspiął się na szczyty list przebojów, a piosenka reprezentowała Polskę w finale Eurowizji. W czerwcu 2014 roku ukazał się album Donatana i Cleo "Hiper/Chimera", na którym można było znaleźć między innymi utwory "Ten czas", "Brać" czy "Sztorm". Za sprzedaż swoich albumów i singli otrzymała jedną diamentową płytę, trzy potrójnie platynowe, cztery platynowe i jedną złotą. Laureatka dwóch Superjedynek i dwóch nagród Eska Music Awards, zdobywczyni statuetek na festiwalach TOPtrendy, Lato Zet i Dwójki oraz Polsat SuperHit Festiwal. Poza działalnością muzyczną była uczestniczką lub trenerką w kilku programach rozrywkowych oraz wzięła udział w trzech dużych kampaniach reklamowych. 

Prócz tego przez cały dzień na najmłodszych będzie czekało wesołe miasteczko. Organizatorem pikniku jest Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim. Honorowym patronatem wydarzenie objął natomiast wójt Leszek Chwedczuk. 

Dzień otwarty w stadninie i rajd

Również 3 lipca w godz. 10:00-16:00 na dzień otwarty zaprasza Stadnina Koni w Janowie Podlaskim. W programie zwiedzanie Stajni Czołowej i Izby Pamięci, pokaz koni, przejażdżki wozem po terenie stadniny, gra terenowa i dmuchańce dla dzieci. Swoją działalność wznawia również restauracja „Bałałajka”. Wstęp do stadniny wolny. 

Dodatkowo 3 lipca w godz. 9:00-16:00 organizowany jest Rajd Rowerowy Śladem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów. Organizatorem jest Zamek Janów Podlaski. Rajd ma charakter rekreacyjny, biorą w nim udział zarówno zawodowi rowerzyści, amatorzy sportu, rodziny z dziećmi, seniorzy… i każdy jest w nim zwycięzcą. Nagrody są, ale przyznawane w kategoriach niezwiązanych ze sportem, np. największa rodzina biorąca udział w rajdzie może liczyć na dodatkowe bonusy. Punktem startowym i kończącym rajd jest Zamek Janów Podlaski. Po drodze uczestnicy mogą odpocząć w nadbużańskich dworach, gdzie czeka poczęstunek przygotowany przez gospodarzy. Zaś po powrocie wszyscy świętują swój sukces na ognisku, uzupełniając spalone kalorie. Co roku wyznaczana jest nowa trasa, ale zawsze wiedzie szlakiem nadbużańskich dworów, a czasem także przez położone nad Bugiem Galerie Land Art Festiwal. Odcinek do pokonania w wersji turystycznej wynosi od 40 do 60 km. Zapisy oraz wszelkie szczegóły na www.rajdnadbugiem.pl.

CZYTAJ TAKŻE: Kayah i Komodo gwiazdami festiwalu Kultura bez Granic w Kobylanach!

PRZECZYTAJ: Będzie parada konna i piknik patriotyczny. 78. rocznica bitwy pod Jeziorami


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama