Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 02:21
Reklama

"Kacperek" to przedszkole z holistycznym podejściem do dzieci

W obecnych czasach przed przedszkolami stawiane są coraz to nowe wyzwania. Dziś przedszkole to placówka, która nie tylko ma być miejscem przyjaznym, ale też miejscem, w którym odnajdzie się i w pełni rozwinie każde dziecko. Mając na uwadze istotny fakt, iż pierwsze siedem lat w rozwoju dziecka są najważniejsze i rzutują w sposób szczególny na resztę życia malucha, należy świadomie i przemyślanie dobierać placówkę. To jej powierza się edukację najmłodszych na tak wczesnym etapie ich rozwoju.
"Kacperek" to przedszkole z holistycznym podejściem do dzieci
Przedszkole dostosowuje się do potrzeb naszych przedszkolaków. Prowadzi różnego rodzaju zajęcia rozwijające i wspierające rozwój zainteresowań
Autor: nadesłane do redakcji

Bardzo często przedszkole postrzegane jest przez rodziców jako miejsce dobrej zabawy i opieki. Są przekonani, że dziecko, które z radością idzie do przedszkola, ma zapewnione wszystkie potrzeby. Prawdą jest, że należy znaleźć maluchowi placówkę, w której będzie dobrze się czuło i chętnie w niej przebywało.

Jednakże rolą przedszkola jest zapewnienie harmonijnego rozwoju każdemu z dzieci. Mając na uwadze m.in. takie sfery jak: społeczna, poznawcza, fizyczna i emocjonalna w Niepublicznym Przedszkolu „Kacperek” prowadzi się całościową obserwację dziecka. Dzięki temu wysoko wykwalifikowana kadra ma możliwość określić jego mocne i słabsze strony, co daje możliwość rozwoju uzdolnień i zainteresowań malucha oraz pozwala na zniwelowanie pojawiających się trudności. Kluczowy jest tutaj odpowiedni dobór metod i technik pracy z dzieckiem oraz współpraca z rodzicami. Zatrudnieni w przedszkolu specjaliści tacy jak: psycholog, terapeuci pedagogiczni, neurologopeda, logopeda audiolog, fizjoterapeuci, terapeuci integracji sensorycznej, terapii ręki i wielu innych, są wsparciem dla nauczycieli w przeprowadzaniu obserwacji i nadaniu odpowiedniego kierunku pracy nad rozwojem każdego z dzieci. Wymiana doświadczeń i wiedzy umożliwia całościowe spojrzenie na każdego z przedszkolaków i rozwinięcie w pełni jego talentów. Odpowiednie wsparcie dziecka przez nauczyciela przy jednoczesnym wykorzystaniu budzącego się zaciekawienia otaczającym światem, pozwala na rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień i umożliwia maluchowi poczuć się mistrzem swoich pasji.

– Mając na uwadze zmieniającą się rzeczywistość, za którą idą zróżnicowane potrzeby dzieci i tym samym oczekiwania rodziców dostosowujemy się do potrzeb naszych przedszkolaków. Prowadzimy różnego rodzaju zajęcia rozwijające i wspierające rozwój zainteresowań, u dzieci rozbudzając ich wyobraźnię, kreatywność i kształtując u nich pożądane postawy. Przedszkole dba o integrację dzieci niepełnosprawnych z ich zdrowymi rówieśnikami. Nasze przedszkolaki w pełni akceptują niepełnosprawnych kolegów i koleżanki, a swoją postawą pełną zrozumienia ich specyficznych potrzeb niejednokrotnie potrafią zaskoczyć dorosłych – zaznacza właścicielka i dyrektorka placówki Renata Skowron.

Przedszkole nie boi się wyzwań. – Od lat pracujemy z dziećmi z orzeczoną niepełnosprawnością, realizując zalecenia ujęte w orzeczeniach i opiniach wydawanych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Placówka prowadzi zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i zajęcia rewalidacyjne. Wszystkie dzieci objęte są pomocą psychologiczno-pedagogiczną, w ramach której korzystają z opieki pedagogów, terapeutów pedagogicznych, psychola, logopedy i innych specjalistów według potrzeb – dodaje.

Przedszkole nastawione jest na współpracę z rodzicami, która prowadzi do zintegrowanych działań wychowawczych domu rodzinnego i przedszkola dla dobra dziecka oraz jego prawidłowego rozwoju. Każdego dnia rodzic ma możliwość wymiany informacji, uzyskania fachowej porady na temat zachowań i postępów edukacyjnych malucha.

Wizja Niepublicznego Przedszkola „Kacperek”:

Absolwenci naszego przedszkola to dzieci otwarte, twórcze, komunikatywne, przygotowane do podjęcia obowiązków szkolnych. Znają siebie i swoje możliwości, akceptują odrębność innych, potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji, rozwiązują problemy, dążą do osiągnięcia sukcesu i radzą sobie z porażkami.

CZYTAJ TAKŻE: Dzień Ojca. Czuły opiekun, przyjaciel, przewodnik po świecie

CZYTAJ TEŻ: Przeżyli razem 50 lat. Tak świętowały pary małżeńskie z gminy Łomazy


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama