Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 05:35
Reklama

Ćwierćfinał trampkarzy AP TOP-54 w Chinach

Z Chin powrócili trampkarze młodsi Akademii Piłkarskiej TOP-54 Biała Podlaska. Do Shenyang zostali zaproszeni na turniej Gothia Cup China, w którym w sumie uczestniczyło 850 zespołów z całego świata. Pobyt sfinansowali organizatorzy. Bialczanie musieli jedynie opłacić koszt podróży oraz wycieczek edukacyjnych, jeżeli takowymi byli zainteresowani.
Ćwierćfinał trampkarzy AP TOP-54 w Chinach

Podopieczni trenera Tomasza Buraczewskiego okazali się bezkonkurencyjni w swojej grupie. Trzem rywalom strzelili aż 25 bramek. Najpierw pokonali chiński HNYZ 8:0, następnie HKJFF z Hong Kongu 3:0, by na koniec rozgromić chiński Huishan 14:0. W ćwierćfinale naprzeciwko nich stanął koreański Dae Worl FC, który również w eliminacjach nie stracił gola. W meczu tym piłka trafiła do siatki tyko raz, niestety, po strzale zawodnika skośnookiego. Na zwycięzcę czekało Sao Paulo z Brazylii, które – jak się później okazało – wygrało cały turniej. W półfinale pokonało Koreańczyków 6:0, a w spotkaniu o pierwsze miejsce chińskie Urumqi 4:0.

W pamięci młodych piłkarzy z Białej Podlaskiej na długo pozostaną: towarzysząca imprezie atmosfera, gościnność gospodarzy, orientalne potrawy oraz fascynujący widok Wielkiego Chińskiego Muru. Ponadto wysoka temperatura oraz duża wilgotność, która szczególnie dała się im we znaki podczas przegranego meczu z Koreańczykami. Tym nie tłumaczą jednak porażki. Zawiodła skuteczność, ponieważ to oni wypracowali sobie więcej sytuacji bramkowych.

Skład drużyny uczestniczącej w Gothia Cup China: Bartosz Buraczewski, Igor Chalimoniuk, Paweł Chomiuk, Maciej Derlukiewicz, Mateusz Dybowski, Mateusz Kasprowicz, Jakub Kobyliński, Eryk Kowalewicz, Maciej Kurowski, Jakub Kuźko, Jakub Mazurek, Gabriel Mierzwiński, Jakub Niźnikowski, Aleksander Olszewski, Mateusz Pikor, Łukasz Pyrka, Gabriel Rabczuk, Norbert Ramotowski i Filip Wicherkiewicz-Olszanowski. (rl)


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama