Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 13:31
Reklama

Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkami

30 groszy na litrze. Taką promocję wprowadził na wakacje największy koncert paliwowy w Polsce. Ale inne firmy także mają ofertę dla kierowców.
Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkami
30 groszy na litrze. Taką promocję wprowadził na wakacje największy koncert paliwowy w Polsce. Ale inne firmy także mają ofertę dla kierowców.
Źródło: iStock

Serwery nie wytrzymały. Były problemy z pobraniem aplikacji Vitay, która momentalnie stała się najczęściej pobieraną aplikacja w Polsce. Wszystko przez to, że tylko z nią od ostatniego poniedziałku (27 czerwca) na stacjach Orlen można tankować za 30 groszy mniej, niż wskazuje cena paliwa na pylonie. Jeżeli kierowca ma dodatkowo Kartę Dużej Rodziny to obniżka wynosi 40 groszy.

Jakie warunki?

  • Trzeba mieć aplikację.
  • Promocja trwa tylko do końca wakacji; limit tankownia to 150 litrów.
  • Można tankować tylko do baku.

Już wiadomo, że wielu kierowców sięgnęło po to rozwiązanie. Ale jak uczula Maciej Samcik, dziennikarz ekonomiczny, oferta jest pewnego rodzaju pułapką.

„W skali jednostkowej rabat wygląda ciut lepiej, ale też nie jest to jakiś sztos – łącznie 45 zł oszczędności na trzech tankowaniach po 50 litrów miesięcznie przy średniej cenie paliwa 8 zł za litr. Realnie mówimy o 3,7 proc. obniżki ceny na jednym, konkretnym tankowaniu. To trzy razy mniej, niż „załatwił” nam premier, obniżając VAT i akcyzę” – wylicza Samcik. A wątpliwości ma znacznie więcej.

CZYTAJ TEŻ: Kierowcy, trzymajcie się za kieszenie! Podwoją się stawki mandatów

Kolejna dotyczy czystego biznesu. Zdaniem Samcika, orlenowa obniżka zaszkodzi stacjom innych sieci czy indywidualnym. Może się to skończyć „wykoszeniem konkurencji”.

„Wtedy w niedalekiej przyszłości prezes Daniel Obajtek będzie mógł zaserwować nam znacznie większe podwyżki” – podkreśla Samcik.

I dodaje: „Z tego punktu widzenia decyzja o uczestniczeniu (lub nie) w akcji promocyjnej Orlenu może mieć podwójne znaczenie. Z jednej strony większość kierowców może zadecydować o obniżce o 30 gr ceny paliwa tego lata, a z drugiej – o podwyżce o 300 gr cen paliwa za kilka kwartałów”.

To, czy ktoś tankuje na Orlenie czy na innych stacjach, to jego decyzja. Tak samo jak korzystanie z promocji. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko ten koncern oferuje zniżki kierowcom korzystających z programów lojalnościowych.

Circle K

Po zatankowaniu 50 litrów jest rabat w wysokości od 10 do 15 groszy na litrze w zależności od rodzaju paliwa.

Shell

We wtorki i czwartki droższa wersja Pb 95 w cenie standardowej. W czwartki droższy diesel jest w cenie tańszego. Maksymalnie można zatankować 100 litrów.

BP

Co czwartek lepszy diesel jest w cenie tańszego. Limit tankowania to 70 litrów.

Amic

Wbrew pogłoskom nie jest to sieć związana z Rosją. Należy do Austriaków. W środy paliwo jest na tych stacjach tańsze od 10 do 20 groszy na litrze w zależności od jego rodzaju.

PRZECZYTAJ: Polacy obawiają się, że w lipcu paliwo przekroczy cenę 10 zł [SONDAŻ]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama
Reklama