Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 11:40

Sześć medali naszego pływaka w mistrzostwach województwa lubelskiego

Świetnie spisał się reprezentant KS Narwal Międzyrzec Podlaski, Wiktor Mironiuk, w Letnich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w pływaniu. Nasz zawodnik wywalczył aż sześć medali.
Wiktor Mironiuk świetnie spisał się w Letnich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego

Autor: Fot. KS Narwal Międzyrzec Podlaski

W zawodach w Lublinie rywalizowało 298 zawodniczek i zawodników z 28 klubów. KS Narwal Międzyrzec Podlaski reprezentowało trzech pływaków.

Wiktor Mironiuk w sześciu startach zdobył sześć medali, we wszystkich bijąc również swoje rekordy życiowe. Wiktor był pierwszy na dystansach 50 i 100 metrów stylem grzbietowym, trzy razy odbierał srebrny medal za starty na 50 metrów stylem motylkowym, 100 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem grzbietowym. Trzecie miejsce zajął natomiast na 50 metrów stylem dowolnym. Mironiuk zajął trzecie miejsce w klasyfikacji na najlepszego zawodnika mistrzostw w kategorii juniorów 14-15 lat.

W kategorii juniorów startował również Filip Pocztarski, który był najszybszy na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, a w pozostałych startach zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce w swojej kategorii. Trzecim zawodnikiem Narwala startującym w mistrzostwach był Franciszek Korulczyk, który w kategorii open zajmował miejsca w pierwszej i drugiej dziesiątce. - Medale jakie zdobyli nasi zawodnicy dały nam bardzo wysokie, szóste miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw – dodaje Wojciech Lubański, trener naszych pływaków.