Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 17:15
Reklama

Piknik zintegrował mieszkańców

Turniej piłki nożnej i siatkowej, zawody biegowe czy występy artystyczne to tylko niektóre z atrakcji jakie zostały przygotowane w ramach „Pikniku nad stawem” – imprezy otwierającej sezon wakacyjny. Wydarzenie nie tylko dostarczyło rozrywki mieszkańcom, ale było też doskonałą okazją do integracji społeczności lojalnej. Pozwoliło również na sprawdzenie swoich sił w konkursach sportowych.
Piknik zintegrował mieszkańców
Turniej piłki nożnej i siatkowej, zawody biegowe czy występy artystyczne to tylko niektóre z atrakcji jakie zostały przygotowane w ramach „Pikniku nad stawem” – imprezy otwierającej sezon wakacyjny
Autor: GOK Platerów

Tegoroczne wakacje zainaugurowano w Platerowie piknikiem nad stawem, podczas którego uczestnicy mogli nie tylko spędzić miło czas i obejrzeć występy artystyczne przygotowane przez zaproszonych gości ale również sprawdzić swoje siły zarówno w turnieju piłki nożnej, siatkówki plażowej, jak i biegach na dystansie od 200 metrów do 1 kilometra.

Wydarzenie zostało przygotowane wspólnymi siłami mieszkańców i zdaniem Karola Juszyńskiego – dyrektora miejscowego ośrodka kultury – wcale nie kosztowało zbyt wiele. - Aby osiągnąć sukces w postaci świetnego wydarzenia, nie były wcale potrzebne nam duże pieniądze, bowiem wiele rzeczy można było uzyskać współpracą, pomysłem, oraz sercem i zaangażowaniem wielu osób – podkreśla dyrektor. Warto wspomnieć, że w organizację pikniku zaangażowało się kilkadziesiąt osób i podmiotów, m. in. z urzędu gminy, ośrodka kultury, opiekunowie części sportowej wydarzenia wraz z młodzieżą z grupy „Młodzież w działaniu”, wychowawcy oraz wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czuchowie Pieńkach, pracownicy Dance&Fun, strażacy OSP z Hruszewa, Hruszniewa, Platerowa i Lipna, oraz panie z kół gospodyń wiejskich w Czuchowie Pieńkach, w Kisielewie, w Ruskowie, w Hruszewie. Ponadto w działania organizacyjne włączyli się także pracownicy Molly Cafe & Deli oraz Nieograniczeni – projektowanie graficzne.

Na sportowo

Piknik rozpoczęły zmagania sportowe. Zwycięzcami turnieju piłki nożnej w kategorii klas IV szkół podstawowych i młodszych okazali się futboliści z drużyny o nazwie Czerwony Smok. W kategorii klas V-VIII najlepsi okazali się piłkarze z drużyny „Korczew”, którzy ostatecznie pokonali  drużynę „Przepychaczy”. W kategorii OPEN wystartowało aż 14 zespołów. Po zaciętej walce turniej zwyciężyła drużyna „Tajfun Łosice”, drugie miejsce zajęła drużyna „Kamianki”, trzecie „Oldboje Huragan” zaś czwarte w strefie pucharowej – drużyna „Dreon Perpelion”. W Turnieju Siatkówki Plażowej wystartowało osiem ekip - pierwsze miejsce zajął Zespół Łosice, drugie Sarnaki, natomiast trzecie wywalczył zespół „Słoneczka”.  

Podczas pikniku rozegrano też biegi na dystansach od 200 metrów do 1 kilometra. W kategorii krasnale-dziewczęta zwyciężyła Martyna Moczulska, drugie miejsce zajęła Nina Jermakowicz, natomiast trzecie Jagoda Lendzioszek. W kategorii krasnale-chłopcy wygrał Mateusz Kamiński, drugie miejsce zajął Kuba Piwko, trzecie Patryk Dropia. W kategorii dziewcząt klas I-II zwyciężyła Amelia Szysz, zaś chłopców wygrał Mateusz Moczulski, drugi był Antoni Chwedorczuk, trzeci na mecie pojawił się Wojtek Piwko. W kategorii dziewcząt klas III-IV zwyciężyła Oliwia Szakoła, druga była Zuzanna Borzęcka, zaś trzecia Patrycja Kamińska. W tej samej kategorii wśród chłopców pierwszy był Paweł Sołtysiuk, drugi Mikołaj Wawryniuk, zaś trzeci Błażej Parafiańczuk. W kategorii chłopców klas V-VI wygrał Sebastian Soszyński, drugi był Mariusz Moczulski a trzeci Piotr Sołtysiuk. W kategorii klas VII-VIII kobiet, zwyciężyła Aleksandra Tomczuk, druga była Wiktoria Częstochowska, zaś trzecia Joanna Knapiuk. W tej samej kategorii wśród mężczyzn zwyciężył Marcel Schulz, drugi był Jakub Gryć a trzeci Mikołaj Raczyński. W kategorii OPEN kobiet zwyciężyła Ewa Żabicka, drugie miejsce zajęły: Agnieszka Chwedorczuk oraz Paulina Żabicka. W kategorii OPEN mężczyzn zwyciężył Kamil Kasjaniuk, drugi był Patryk Oleksiuk, zaś trzeci Bartosz Lewczuk.

Artystycznie i kulturalnie

W części kulturalno-rozrywkowej zaprezentowali się młodzi artyści z przedszkola w Ruskowie, w Górkach oraz w Platerowie. Następnie sceną zawładnęły dzieci z grup tanecznych Kręciołki i Formacji M z Gminnego Ośrodka Kultury w Platerowie. Po występach tanecznych, przyszedł czas na prezentację talentów instrumentalistów grających na gitarach, pianinie czy ukulele. W prezentacji pomogły osoby, które zgodziły się zaśpiewać do wybranych utworów muzycznych. - Dla wielu osób było to duże wyzwanie i debiut sceniczny, dlatego jesteśmy bardzo dumni, że odważyły się wystąpić przed liczną publicznością – mówi Karol Juszyński.

Ciekawym wydarzeniem podczas pikniku był pokaz możliwości mistrza świata trików piłkarskich –Krzysztofa Golonki. Oraz prowadzone przez niego konkursy i warsztaty. Nie zabrakło też występów artystycznych. Na scenie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca Pasieka, Kapela Moko Bęc oraz Zespół grający największe przeboje muzyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dodatkowe atrakcje: przejażdżka motorówką po stawie – zorganizowana przez strażaków OSP Platerów, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich czy animacje prowadzone przez pracowników Dance&Fun, dziewczęta oraz wychowawców z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czuchowie Pieńkach i młodzież z grupy Młodzież w działaniu.

Czytaj także: Zabawa na 102 podczas VII Biesiady Rodzinnej w Wólce Plebańskiej

Czytaj też: Pierwsza w historii gra zamiast szkolnej lektury [POBIERZ]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów
Reklama
Reklama
Reklama