Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 17:38
Reklama

Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy

Kolejny numer Słowa Podlasia jest już gotowy. W nim czeka na Was wiele ciekawych artykułów z regionu. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie od wtorkowego poranka 5 lipca w wielu punktach sprzedaży. Do wyboru macie też elektroniczną wersję gazety, dostępną na stronie www.eprasa.pl. A o czym konkretnie piszemy w najnowszym wydaniu?
Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy
Nowe Słowo Podlasia kupicie od 5 lipca w wielu punktach sprzedaży. Do wyboru macie też elektroniczną wersję gazety, dostępną na stronie www.eprasa.pl
Źródło: Słowo Podlasia

W najnowszym wydaniu Słowa Podlasia, czeka na Was, jak zwykle, mnóstwo ciekawych artykułów. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie także w elektronicznej wersji, wystarczy wejść na www.eprasa.pl. O czym piszemy w nowym numerze?

 • To czwarty rok rządów prezydenta Michała Litwiniuka. Według narracji magistratu, jego kadencja ubiega pod hasłem historycznej i bezprecedensowej ofensywy inwestycyjnej. Historyczna i bezprecedensowa jest też ocena jego pracy przez radę miasta. Prezydent po raz drugi nie otrzymał absolutorium i wotum zaufania.
   
 • Polski, matematyka i język obcy – przez taki zestaw egzaminacyjny musieli przebrnąć ósmoklasiści, by ukończyć edukację podstawową. Wyniki trzydniowych egzaminów z końcówki maja poznali 1 lipca. Publikujemy pierwsze podsumowania.
   
 • Mieszkańcy Zalesia i Wólki Dobryńskiej mają już dość wielokilometrowych kolejek TIR-ów ciągnących się przez ich miejscowości i uprzykrzających im życie. Ciężarówki blokują im wyjazdy z posesji, a ich kierowcy zostawiają po sobie nieczystości. Do tego dochodzi ciągły hałas agregatów chłodniczych, który jest szczególnie dotkliwy w nocy.
   
 • Na placu w centrum Radzynia Podlaskiego właśnie sadzone są lipy. Nasadzenia nie są małe, bo drzewa sięgają 6 metrów. Tym samym miasto zmienia koncepcję, bo na początku modernizacji placu większość rosnących tam drzew wycięto, a nasadzenia miały być skromniejsze.
   
 • Już 24 lipca w bialskim amfiteatrze koncert zagra Mrozu! Ten producent muzyczny, kompozytor i piosenkarz znany jest przede wszystkim z takich utworów jak "Miliony monet", "Nic do stracenia" czy ostatniego hitu "Galacticos". Dla naszych Czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania są dwa bilety na koncert Mrozu!
   
 • Festyn z niezapomnianymi koncertami Cleo i zespołu Biała Armia, warsztatami bębniarskimi i mnóstwem atrakcji dla maluchów, dzień otwarty w janowskiej stadninie oraz 10. Jubileuszowy Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów – tak minęła pierwsza niedziela lipca w Janowie Podlaskim. Słowo Podlasia było patronem medialnym wydarzeń. 
   
 • Park logistyczny w Małaszewiczach nie uzyska unijnego dofinansowania. Tak zdecydowała Komisja Europejska, bo jak tłumaczy, nie jest to możliwe z przyczyn budżetowych. W takim wypadku przedsięwzięcie ma zostać w całości zrealizowane z budżetu państwa, a w Rządowym Centrum Legislacji opublikowany został już projekt ustawy, która ma to umożliwić.
   
 • Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że rozpoczęło kontrolę w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej.
   
 • Z Archiwum X: Gdy 13 lutego oraz 13 marca 1997 roku powiesiło się dwóch młodych ludzi, policja wszczęła dochodzenie, które miało potwierdzić krążące po Białej Podlaskiej plotki, że za serią samobójstw stoją niejacy „sataniści”. Mimo zapewnień świadków, że powodem dramatycznej decyzji jednego z 16-latków była jego trudna sytuacja rodzinna, policja za wszelką cenę usiłowała udowodnić istnienie lokalnej „sekty”. Po przesłuchaniu wystraszonych młodziaków okazało się, że jeden ze zmarłych kilka miesięcy wcześniej ukradł z cmentarza ludzkie czaszki.
   
 • Jak głosi legenda, Maria z hr. Uruskich księżna Czetwertyńska, przejmując swoje dobra po ojcu i wyjeżdżając z jednej z dębin, miała powiedzieć: „ależ ten las jest ciemny”. Dość powiedzieć, że mieszkańcy podchwycili słowa właścicielki dóbr milanowskich modyfikując je nieco i ten piękny kompleks leśny nazwali „Czarnym Lasem” wyjaśnia Dariusz Dudziński z leśnictwa Czarny Las, wchodzącego w zarząd Nadleśnictwa Radzyń Podlaski. Okazuje się, że taką samą nazwę otrzymała ścieżka przyrodnicza wiodąca przez leśnictwo oraz położony nieopodal niej rezerwat przyrody. Przez cały rok miejsca te chętnie odwiedzają turyści.
   
 • Piłkarze Gromu Kąkolewnica, mimo awansu, nie zagrają w nowym sezonie w czwartej lidze lubelskiej. Sprawa rozbiła się o finanse.
To i wiele innych bieżących wydarzeń z regionu znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu naszego tygodnika.

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów
Reklama
Reklama
Reklama