Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 04:55
Reklama

Ponad połowa Polaków urlop spędzi w domach [SONDAŻ]

Połowa pierwszego miesiąca wakacji za pasem. Nie wszyscy jednak planują swój urlop spędzić na walizkach. Według sondażu, większość Polaków latem pozostanie w domach.
Ponad połowa Polaków urlop spędzi w domach [SONDAŻ]
Autor: iStock

Jakie plany urlopowe mają Polacy? Zapytali ich o to ankieterzy z firmy United Surveys na zlecenie RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. Zdecydowana większość respondentów zamierza wypoczywać w swoich domach (52,9 proc.).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli już zdecydujemy się na podróż, najczęściej będzie ona trwała od tygodnia do dwóch - tak zadeklarowało 24,1 proc. pytanych. Nieco mniej, bo 14 proc. ankietowanych, wyjedzie na urlop krótszy niż tygodniowy. Z kolei 4,4 proc. uczestników sondy zamierza podróżować od 2 do 3 tygodni.

Na dłuższe wakacje pozwolą sobie nieliczni: 0,1 proc. respondentów poświęci na to 3-4 tygodnie, powyżej 4 tygodni wypoczywać wyjazdowo będzie 0,7 proc. pytanych. Pozostali uczestnicy badania (3,8 proc.) nie mieli jeszcze sprecyzowanych planów.

Podobnie jak przed rokiem

Można przypuszczać, że to rekordowa inflacja jest winowajczynią takich wyników sondażu, które pokazują, że ponad połowa Polaków zostanie w domach. Jeśli jednak sięgniemy do badania United Surveys dla RMF FM i DGP z czerwca ubiegłego roku, różnica jest niewielka.

Respondenci odpowiadali wtedy na pytanie: „Czy planuje Pani/Pan w tym roku wyjazd wakacyjny?”. 51,2 proc. ankietowanych wskazało wówczas, że okres urlopowy spędzi w miejscu zamieszkania. W 2021 roku taki wynik był jednak pokłosiem pandemii.


 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama