Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 12:51
Reklama

Szkolenia dla biznesu z UX. Czy warto?

Oferowane dzisiaj szkolenia biznesowe mają naprawdę różną tematykę. Wśród tych cieszących się coraz większą popularnością znajdują się te poświęcone zagadnieniom User Experience, czyli UX. Pojęcie to stosowane jest coraz częściej. Odnosi się do doświadczeń użytkownika, które – jeśli chcemy dobrze sprzedawać jakiś produkt – zawsze powinny być pozytywne. Bazując na zasadach User Experience, można uniknąć poważnych błędów, które skutkują spadkiem zainteresowania produktem, a w konsekwencji sprzedażą na zbyt niskim poziomie.
Szkolenia dla biznesu z UX. Czy warto?
Wśród szkoleń biznesowych ieszących się coraz większą popularnością znajdują się te poświęcone zagadnieniom User Experience, czyli UX.

 

Czego można się dowiedzieć, decydując się na szkolenia biznesowe z User Experience?

 

Decydując się na szkolenia biznesowe o tematyce UX, należy spodziewać się przedstawienia rzetelnej wiedzy poświęconej projektowaniu zorientowanemu na użytkownika. Uczestnicy szkolenia powinny dowiedzieć się, jakich zasad przestrzegać, projektując strony internetowe, aplikacje mobilne czy inne produkty (w tym również te, które kupujemy w fizycznej postaci). Na kursach bardziej zaawansowanych przedstawiana jest wiedza dotycząca metod badania zarówno potrzeb, jak i opinii użytkowników. Stworzenie dobrego produktu nie będzie bowiem możliwe, jeśli nie będziemy wiedzieć, czego tak naprawdę chcą nasi potencjalni klienci.

 

Jakie rodzaje szkoleń biznesowych są organizowane?

 

Decydując się na szkolenia biznesowe UX, warto pamiętać, że obecnie w grę wchodzą dwa podstawowe rodzaje:

  • szkolenia otwarte;
  • szkolenia zamknięte.

Te pierwsze to kursy, w których udział może wziąć naprawdę każdy. Ich atutem jest możliwość nie tylko zdobycia wiedzy z zakresu User Experience, ale również poznania nowych osób. Zdobyte kontakty można w przyszłości wykorzystać w prowadzeniu firmy. Szkolenia biznesowe zamknięte tworzone są z myślą o konkretnej firmie i zarezerwowane wyłącznie dla niej. Oznacza to, że ich program jest perfekcyjnie dopasowany do indywidualnych oczekiwań. Takie szkolenia oferuje na przykład https://uxupgrade.pl/szkolenia/szkolenia-biznesowe.

 

Co zyskamy, decydując się na szkolenia biznesowe z UX?

 

Decydując się na udział w szkoleniach biznesowych dotyczących UX, można liczyć na zdobycie wiedzy pozwalającej na stosowanie zasad User Experience w swojej pracy. Udział w takich kursach poleca się przede wszystkim osobom odpowiedzialnym za tworzenie produktu. Ukończone szkolenie w tym zakresie pozwala na efektywne stosowanie UX w projektowaniu. Dzięki temu zwiększa się szanse na to, że produkt będzie:

  • funkcjonalny;
  • użyteczny;
  • praktyczny;
  • przyjazny w obsłudze dla klienta.

To z kolei przekłada się na większe zainteresowanie tych, którzy zdecydowali się z produktu skorzystać. W efekcie można oczekiwać większych zysków.

Szkolenia biznesowe z zakresu UX to dobry pomysł na poszerzanie posiadanych kwalifikacji. Bez wątpienia przydadzą się one wszystkim zajmującym się tworzeniem produktu i jego doskonaleniem. Wdrożenie zasad User Experience pozwala na zwiększenie szans na satysfakcję klientów, a tym samym osiąganie zysków na odpowiednio wysokim poziomie. Szkolenie z zakresu UX to inwestycja, która naprawdę się opłaca.


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama