Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 03:42
Reklama

Miasto świętowało zdobycie tytułu Rowerowej Stolicy Polski [ZDJĘCIA]

14 lipca w Białej Podlaskiej odbyła się wielka feta z okazji zdobycia przez miasto tytułu Rowerowej Stolicy Polski! Było mnóstwo radości i mistrzowski przejazd ulicami. Mamy dla Was galerię zdjęć z tego wydarzenia.
Miasto świętowało zdobycie tytułu Rowerowej Stolicy Polski [ZDJĘCIA]
W Białej Podlaskiej odbyła się wielka feta z okazji zdobycia przez miasto tytułu Rowerowej Stolicy Polski! Było mnóstwo radości i mistrzowski przejazd.
Autor: Klaudia Matejek

Przypomnijmy, miasto Biała Podlaska zdobyło zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski w tegorocznej rywalizacji w ramach projektu Aktywne Miasta

Po raz pierwszy więc puchar na rok trafi do bialan, którzy przez cały miesiąc wspólnie podczas rowerowych imprez nakręcali swój licznik. Na drugim miejscu uplasowały się Puławy. Trzecie miejsce wywalczyło Gniezno. – To wielki sukces wszystkich bialczan i przyjaciół naszego miasta. W Białej Podlaskiej żadne dotąd sportowe wydarzenie nie zintegrowało w takim stopniu mieszkańców. Jazda na rowerze to fantastyczny sport zespołowy – rodzinny, wielopokoleniowy – i pokazujemy to codziennie, a tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest pięknym zwieńczeniem naszego kręcenia. To wielkie wyróżnienie i wspólny sukces – podkreśla Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej.

W środę 13 lipca bialska delegacja uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu wyników w Bydgoszczy, odbierając puchar z rąk prezydenta tego miasta Rafała Bruskiego. 

Jakie wyniki wykręcili mieszkańcy miasta i całego powiatu bialskiego? Imponujące! Łącznie bowiem bialanie i przyjaciele z sąsiadujących gmin przejechali aż 859 tysięcy kilometrów! Przez cały czerwiec zorganizowano też 32 zbiorowe rowerowe wydarzenia, a w rywalizacji zarejestrowało się ponad 100 grup i 4300 osób aktywnie kręcących z aplikacją "Aktywne Miasta". W tym dwie bialskie cyklistki znalazły się na podium indywidualnych podsumowań. I tak najlepszą w skali całego kraju została Urszula Awerczuk z wynikiem 6321 przejechanych kilometrów! Na trzecim stopniu podium stanęła natomiast Lucyna Jaroć z równie świetnym wynikiem przejechanych 5476 km. Podkreślmy, że już we wcześniejszych edycjach Biała Podlaska plasowała się bardzo wysoko, bo dwukrotnie na drugim stopniu podium (rok 2020 i 2021).

14 lipca przyszedł czas na wielkie wspólne świętowanie zdobycia upragnionego tytułu! W parku Radziwiłłów uroczyście otwarta została wystawa "#Kręcę dla Białej Podlaskiej". Stamtąd wyruszył też mistrzowski przejazd ulicami miasta. Na placu Wolności odbyła się dalsza część świętowania. Były koncerty Kubsona i Litevka Quartet, animacje i wspólna zabawa w strażackiej pianie. Najbardziej zaangażowani cykliści otrzymali puchary i upominki.  

A na czym polegała rywalizacja? Rowerzyści pobierali specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację o nazwie „Aktywne Miasta”, dostępną w App Store lub Google Play, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decydował, dla którego z miast „kręci kilometry” pomiędzy 1 a 30 czerwca. Każdy wynik został przeliczony na punkty. Kilometry można było „zdobywać” w dowolnym miejscu na Ziemi. Do każdej ekipy mogły dołączać wszystkie instytucje, grupy, stowarzyszenia czy osoby indywidualne, by razem zbierać punkty, tworząc swój team w aplikacji. 

CZYTAJ TEŻ: 200 uczestników ruszyło na rajd ze strażakami! [RELACJA+ZDJĘCIA]

PRZECZYTAJ: W Białej Podlaskiej pojawiły się elektryczne hulajnogi


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama